Tablica kalorija proizvoda i gotovih jela

Tablica kalorija za hranu i gotova jela neizostavan je pratitelj svake osobe koja je odlučila smršavjeti ili je jednostavno započela pravilno jesti, izuzimajući obroke bogate masnoćama i koji sadrže najmanje korisnih elemenata iz prehrane. Kako bismo vam olakšali kontrolu vlastite prehrane i izbjegli pogreške pri odabiru i kombiniranju proizvoda, predstavljamo vlastitu tablicu hranjivih vrijednosti proizvoda i gotovih jela. Uz njegovu pomoć možete napraviti brze izračune bez pomoći nutricionista i drugih stručnjaka..

Koristeći podatke iz tablice udjela kalorija u jelima, proizvode možete odabrati tako da nadoknadite dnevnu potrebu za proteinima i ugljikohidratima. A kalkulator potrošenih kalorija omogućit će vam da odredite točnu hranjivu vrijednost dnevne prehrane.

Naziv jelaProteinMastiUgljikohidratiKcal
Azu11.914.210.2214
Govedina stroganoff16.711.35.9193
Odrezak27.829.61.7384
Palačinke6.112.326233
Ukrajinski boršč1.12.26,749
Kuhana svinjetina16.418.31233
Knedle s krumpirom4.43.718.5125
Goveđi gulaščetrnaest9.22.6148
Tepsija od svježeg sira17.64.214.2168
Krumpir zrazy s kupusom3.33.9petnaest108
Knedlepet4.825.8160
Kokošji kotleti18.210.413.8222
Kuhani pileći file30.43.50153
Pileća bedra21.3jedanaest0,1185
Lagman4,38.913.3158
Kuhana tjestenina s masnoćom3.4petdevetnaest135
Paprikaš od povrća (4 sezone)0,50,13.838
Meso okroshka s kvasom2.11.76,352
Knedle11.912.429275
Pilaf s janjetinom (4 godišnja doba)4.2614.9150
Rassolnik1.42pet42
Salata od rakova9.27.45.9128
Salata od mimoze5.714.87.2183
Cezar salatapetnaestdesetdevet190
Samsa s piletinomjedanaest2417325
Cikla0,524.236
Svinjski paprikaš9.820.33.2235
Solyanka kući3.53.54,364
Juha od graška4.42.48.966
Mliječna juha s tjesteninom2.21.97.958
Kharcho juha s mesom3.14.55.575
Tava sa sirom18.63.618.2183
Svinjske polpete7deset12172
Uho3.415.546
Chakhokhbili s grahom (4 sezone)6.25.53.487
Juha od svježeg kupusa s krumpirom13.82.138
Escalopedevetnaest42,86.8487
Mlijeko i mliječni proizvodiProteinMastiUgljikohidratiKcal
Sir (sir od kravljeg mlijeka)17.920.10,0260
Prirodni jogurt. 2% masti.4,326.260
Kefir 3,2% masti2.83.24.156
Kefir 1% nemasno2.81440
Mlijeko 3,2%2.93.24.759
Mlijeko 2,5%2.82.54.752
Kondenzirano mlijeko bez šećera6.67.59.4131
Kondenzirano mlijeko sa šećerom7.28.556320
Punomasno mlijeko u prahu262537.5476
Kiselo mlijeko 2,5%2.92.54.153
Ryazhenka 2,5%2.92.54.254
Krema 10% (s malo masnoće)3deset4118
Krema 20% (srednje masnoće)2.8203.7205
Kiselo vrhnje 10% (s malo masnoće)3deset2.9115
Kiselo vrhnje 20% (srednje masnoće)2.8203.2206
Nizozemski sir2626.80,0352
Prerađeni sir16.811.223.8257
Poshekhonsky sir2626.50,0350
Ruski sir24.129.50,3363
Švicarski sir24.931.80,0396
Skuta7.12327.5341
Svježi sir bez masti16.50,01,371
Svježi sir 5% nemasni17.2pet1.8121
Skuta 9% polumasnog16.7devet2159
Kruh i pekarski proizvodiProteinMastiUgljikohidratiKcal
Bagelsšesnaest10,0366
Pšenično brašno, 1. razred10.61,367,6331
Pšenično brašno, 2. razred11.71.863.7324
Pšenično brašno, više. razred10.31.168,9334
Sjeme od raženog brašna6.91.467.3304
Dvopek za čajdeset2,373.8397
Sušenje sjemenki maka11.34.470,5372
Pšenični kruh8.1148,8242
raženi kruh13340250
Narezani kruh7.52.950.9264
Baton kod Moskve7.52.650.6261
Masti, maslac i margarinProteinMastiUgljikohidratiKcal
Slastičarska masnoća0,099,80,0897
Provansalska majoneza3.1672.6624
Stolni margarin 40%0,0400,0360
Mliječni margarin0,3821743
Biljno ulje0,0990,0899
Maslac 72,5%172,51.4662
Kremasti maslac 82%0,7820,7740
palmino ulje0,099,90,0899
ŽitariceProteinMastiUgljikohidratiKcal
Hercules12.56.261352
Heljda (gotovo)9.52,365,9306
Heljda nezemljena (heljda)12.63.362.1313
Kukuruzni griz8.31,275337
Griz10.3167.4328
Zobene krupice12.36.159.5342
Prekrupa od ječma9.31.173,7320
Pšenična krupica11.51,362316
Proso krupica11.53.369.3348
bijela riža6,70,778,9344
Zobena kaša12.5664,9363
Jedva10.41,366.3324
PovrćeProteinMastiUgljikohidratiKcal
Patlidžan1,20,14.524
Šveđanin1,20,17,737
Grašakpet0,213.873
Zeleni grah40,04,332
Tikvica0,60,34.624
Bijeli kupus1.80,14.727
crveni kupus1.80,07.624
Karfiol2.50,35.4trideset
Krumpir20,416.176
Zeleni luk (pero)1,30,04.6devetnaest
Poriluk20,08.233
Luk1.40,010.447
Mrkva1,30,16.932
Mljeveni krastavci0,80,12.8petnaest
Krastavci staklenika0,70,01.8deset
Slatka žuta paprika1,30,05.327
Slatka zelena paprika1,30,06.933
Slatka crvena paprika1,30,05.327
Peršin (zelje)3.70,08.145
Peršin (korijen)1.50,0jedanaest47
Rabarbara (peteljka)0,70,02.9šesnaest
Rotkvica1,20,13.4devetnaest
Rotkvica1.90,0734
Salata1.50,02.2četrnaest
Repa1.50,18.843
Rajčica (rajčica)1.10,23.720
Ramson2.40,16.534
Češnjak6.50,529.9143
Špinat2.90,3222
Loboda1.50,02.9devetnaest
VoćeProteinMastiUgljikohidratiKcal
Marelice0,90,0devet44
Dunja0,60,09.840
Višnja šljiva0,20,06.927
Ananas0,40,010.649
Banane1.50,021.895
Trešnja0,80,011.349
Granat0,90,011.852
Kruška0,40,010.742
Sl0,70,013.956
Breskve0,90,010.444
Vrtna šljiva0,80,09.943
Datumi2.50,072.1281
Dragun0,50,015.962
Trešnje1.10,012.352
Jabuke0,40,011.346
naranča0,90,08.438
Grejp0,90,07.335
Limun0,90,03.631
Mandarinski0,80,08.638
Grožđe0,40,017.569
Kupina20,05.333
jagoda1.80,08.141
Brusnica0,50,04.828
Ogrozd0,70,09.944
kupina0,80,0devet41
Bijeli ribiz0,30,08.739
Crni ribiz1.00,08,040
Borovnica1.10,08.640
Šipak svjež1.60,024101
Sušeni šipak4.00,060253
Suho voćeProteinMastiUgljikohidratiKcal
Suhe marelicepet0,067,5278
Suhe marelice5.20,065,9272
Grožđice s jamama1.80,070,9276
Grožđice grožđice2,30,071.2279
Trešnja1.50,073292
Kruška2,30,062.1246
Breskve3.00,068,5275
Suve šljive2,30,065,6264
Jabuke3.20,068273
MahunarkeProteinMastiUgljikohidratiKcal
Grah60,18.358
Grašak granat231.657,7323
Cijeli grašak231,253.3303
Soja34.917.326.5395
Grah22.31.754,5309
Leća24.81.153.7310
GljiveProteinMastiUgljikohidratiKcal
Bijelo svježe3.20,71.625
Bijelo sušeno27.66.8deset209
Svježi vrganj2,30,93.731
Vrganje svježe3.30,53.431
Meso, perad i iznutriceProteinMastiUgljikohidratiKcal
Ovčetina16.315.30,0203
Govedina18.912.40,0187
Konjsko meso20.270,0143
Zec20.712.90,0199
Nemasna svinjetina16.427.80,0316
Masna svinjetina11.449.30,0489
Teletina19.71,20,090
Goveđa jetra17.43.10,098
Goveđi bubreg12.51.80,066
Goveđe vime12.313,70,0173
Goveđe srcepetnaest30,087
Goveđi jezik13.612.10,0163
Svinjski bubrezi133.10,080
Svinjska jetra18.83.60,0108
Svinjsko srce15.13.20,089
Svinjski jezik14.216.80,0208
Guske16.133.30,0364
purica21.6120,8197
Pilići20.88.80,6165
Pilići18.77.80,4156
Patke16.561.20,0346
KobasicaProteinMastiUgljikohidratiKcal
Kuhana kobasica Dijabetičar12.122.80,0254
Kuhana kobasica Dijeta12.113.50,0170
Kuhana kobasica Liječnička13,722.80,0260
Kuhana kobasica Amater12.2280,0301
Kuhana kobasica Mlijeko11.722.80,0252
Kuhana kobasica Odvojeno10.120.11.8228
Kuhana teleća kobasica12.529.60,0316
Svinjske kobasice10.131.61.9332
Mlijekara za kobasice12.325.30,0277
Kobasice ruske1219.10,0220
Svinjske kobasice11.830.80,0324
Amater kuhano-dimljeni17.3390,0420
Kuhano-dimljeni Cervelat28.227.50,0360
Poludimljena Krakowska16.244.60,0466
Poludimljena Minskaja2317.42.7259
Poludimljena Poltava16.4390,0417
Polu dimljeni ukrajinski16.534.40,0376
Sirovi dimljeni amater20.947.80,0514
Sirova dimljena Moskva24.841.50,0473
Konzervirano meso i dimljeni proizvodiProteinMastiUgljikohidratiKcal
Goveđi ragu16.818.30,0232
Svinjski paprikaš14.932.20,0349
Sirovi dimljeni prsa7.666,80,0632
Sirova dimljena slabina10.547.20,0467
šunka22.620.90,0279
JajaProteinMastiUgljikohidratiKcal
Pileće jaje12.710.90,7157
Jaje u prahu4537.37.1542
Proteinski prah73.31.87336
Suhi žumanjak34.252.24.4623
Prepeličje jaje11.913.10,6168
Svježa riba i plodovi moraProteinMastiUgljikohidratiKcal
Ružičasti losos20.56.50,0142
Iverak16.51.80,083
Šaran17.71.80,0112
Šaranšesnaest5.60,096
Prijatelj225.60,0138
Gavun15.44.50,0102
Bream17.14.10,0105
Losos20.815.10,0219
Macrurus13.20,80,060
Pollock15.90,70,070
Kapelin13.411.50,0157
Navaga16.110,073
Manić18.80,60,081
Smuđ17.65.20,0117
Riječni smuđ18.50,90,082
Jesetra16.410.90,0164
Iverak18.930,0103
Plavi molac16.10,90,072
Šaran18.45.30,0121
Veliki saury18.620.80,0262
Saury mali20.40,80,0143
Baltička haringa17.35.60,0121
Haringa17.719.50,0242
Bijela ribadevetnaest7.50,0144
Skuša18devet0,0153
Som16.88.50,0144
Šur18.5pet0,0119
Kečiga176.10,0320
Zanderdevetnaest0,80,083
Bakalar17.50,60,075
Tuna22.70,70,096
Ugljena riba13.211.60,0158
Morska jegulja19.11.90,094
Akne14.530.50,0333
Oslić16.62.20,086
Štuka18.40,80,082
Ide18.21.00,081
Jetra bakalara4.265.70,0613
Lignje180,30,075
Rakšesnaest0,50,069
Škampi180,80,083
Alge0,80,23pet
Orašasti plodoviProteinMastiUgljikohidratiKcal
Lješnjak16.166,99.9704
Badem18.657,713.6645
Orah15.261.310.2648
Kikiriki26.345.29.7548
Sjemenka suncokreta20.752,9pet578
SlatkišiProteinMastiUgljikohidratiKcal
Med0,80,080.3308
Bijeli slez0,80,078.3299
Marmelada4,30,177.7296
Karamela0,00,177.7296
Čokoladni slatkiši4,339.554.2596
Zalijepiti0,50,080.4305
Granulirani šećer0,00,099,5374
Suncokretova halva11.629.754516
Tamna čokolada6.935.352,6540
Mliječna čokolada6.935,752.4547
Oblatne s fr-mi nadjevima3.22.880,9350
Napolitanke s masnim nadjevima3.430.264,7539
Tuba za tortu s kremom1.725.250.9454
Zračna torta3.116.368,5419
Medenjak5.86.571,6364
Torta na razni izbor4.7petnaest36294
Praški kolač4.626.565.1517

Ljudsko tijelo primljenu hranu pretvara u energiju koja se ili troši na svakodnevnu tjelesnu aktivnost ili se taloži u obliku masnog tkiva. Ako, na primjer, odlučite smršavjeti i ići u teretanu, sagorijevajući veliku količinu kalorija na svakom treningu, tada naknadni unos energije iz hrane ne bi trebao smanjiti dobiveni rezultat. Drugim riječima, ako sagorite 2000 kcal u jednom danu, a hranom dobijete 2200 ili 2500, tada ne može biti govora o gubitku kilograma. Ravnoteža konzumacije i recepcije dovodi do toga da se tijelo riješi viška bez ozbiljnih zdravstvenih posljedica..

Ako iscrpljujuće trčanje ili odlazak u teretanu ne uspije, ne biste se trebali brinuti i kriviti sve za genetiku. Puno je vjerojatnije da pogrešna prehrana dovodi do prekomjerne energetske vrijednosti obroka, što vam ne dopušta da se riješite viška kilograma.

Dakle, uz pomoć kombinacije podataka iz ova dva korisna alata možete doseći prehrambenu razinu na kojoj iz prehrane izuzimate ne samo dodatne kalorije, već i obroke bogate masnoćama, s prekomjernom razinom ugljikohidrata..

Kome je namijenjen stol?

Tablica sadržaja kalorija u gotovim jelima na 100 grama sadrži podatke o količini bjelančevina, ugljikohidrata, masti i ukupnoj hranjivoj vrijednosti. Stoga će pruženi podaci biti korisni za sljedeće kategorije ljudi:

  1. Oni koji žele smršavjeti - možete sastaviti hranjivu, ukusnu prehranu, bez unošenja masne i nezdrave hrane, izračunati je za jedan dan ili tjedan dana, pravilno napraviti vlastitu prehranu, uzimajući u obzir odlaske u teretanu i druge tjelesne aktivnosti;
  2. Oni koji se žele udebljati - posjet teretani i redoviti treninzi, trebaju stalni unos bjelančevina i ugljikohidrata u tijelo, pomoću naših alata možete stvoriti stvarni režim sportske prehrane;
  3. Ljudi koji paze na svoje zdravlje - pravilna prehrana ključ je tjelesnog zdravlja i ljepote. Ako više volite aktivan životni stil, onda ne možete bez pravilne prehrane.

Profesionalni dijetetičari i fitnes treneri koriste se sličnim alatima pri propisivanju prehrane. Štoviše, uz pomoć danih podataka možete izračunati dijetu za jedan dan ili više, odabrati male porcije s visokom hranjivom vrijednošću kako biste napravili brze zalogaje koji ne preopterećuju tijelo i pružaju značajnu opskrbu snagom i energijom..

Tablica kalorija za gotova jela i pojedinačne sastojke nezamjenjiv je alat za gotovo svaku osobu. Predlažemo da se detaljnije upoznate s navedenim informacijama, koristite kalkulator kalorija za obavljanje potrebnih izračuna. Nakon što ste neko vrijeme proveli eksperimentirajući, možete odabrati prikladnu prehranu koja će vam omogućiti da smršavite, dobijete mišićnu masu, samo budete zdravi i u formi u godinama koje dolaze.

Tablica kalorija hrane

Sadržaj kalorija u hrani, tablica kalorija

Potreba osobe za energijom mjeri se u kilokalorijama (kcal). Riječ "kalorija" dolazi iz latinskog jezika i znači "toplina". U fizici se energija mjeri kalorijama. Jedna kilokalorija je količina energije potrebna za zagrijavanje 1 litre vode za 1 C.

Svi prehrambeni proizvodi imaju određenu energetsku vrijednost. U ovoj tablici kalorija svi su podaci dani u kcal, jer je na naljepnicama većine prehrambenih proizvoda koje kupujemo njihova energetska vrijednost navedena u tim jedinicama..

Svi znamo da energetska vrijednost različitih namirnica nije ista. Od nekih se debljamo više nego od drugih. Primjerice, poznato je da su maslac ili svinjska mast kaloričniji od rajčice. U sljedećoj tablici kalorija saznat ćete kolika je energetska vrijednost, kao i sastav glavnih prehrambenih proizvoda..

Tablica za brojanje kalorija za mršavljenje i dijetu

Nakon što ste svoju obitelj i prijatelje uvjerili da je brojanje količine i sadržaja kalorija u hrani koju jedete dobra stvar za tijelo, trebate prilagoditi dnevnu prehranu, a tablica za brojanje kalorija za mršavljenje pojednostavit će postupak. Upoznajte se sa značajkama sustava, naučite kako pravilno izračunati dnevnu brzinu uzimajući u obzir vaš životni stil i brzinu metabolizma.

Izračun kalorija za mršavljenje

Kalorije su energija koju tijelo dobiva hranom, a zatim troši na bilo koju akciju. Osoba jede hranu, a tijelo je koristi za stvaranje energije koja tada osigurava organe života. Energija je potrebna za rad svih vitalnih procesa: mentalni rad, disanje, izmjenu topline, otkucaje srca, pa čak i za kretanje. Svaki proizvod ima specifičan kemijski sastav, ali svi se sastoje od istih tvari, ali u različitim omjerima. Dakle, komponente su:

  • ugljikohidrati;
  • elementi u tragovima;
  • bjelančevine;
  • voda;
  • vitamini;
  • masti.

Zašto brojati kalorije

Ne pridržavajući se prehrane, osoba ima tendenciju premašiti dnevni unos kalorija, pa čak i ako ne jede previše, jer je sadržaj kalorija u svim namirnicama različit. Grickalice koje se ne smatraju cjelovitim obrokom progutaju se i zaborave. Uz to, kalorije se dijele na „štetne“ i „zdrave“. Jedeći ih neograničen broj, žene imaju želju za mršavljenjem uz pomoć dijeta čija je suština ista - smanjenje dnevnog unosa kalorija.

Sve dijete imaju zajednički značajan nedostatak - ograničeni popis namirnica. Čak i ako ste se pridržavali stroge dijete za mršavljenje i postigli željeni rezultat, još uvijek niste odustali od svojih prethodnih prehrambenih navika, pa će vam brzo "pokvariti" vitkost. Izračun energetske vrijednosti hrane i količine konzumirane hrane za vas ne bi trebao postati privremena prehrana, već način života - samo stalna kontrola i stol pomoći će vam da uvijek imate lijepu figuru i budete zdravi.

Kako brojati

Ako se odlučite prebaciti na PP i u svakodnevnom životu koristiti tablicu za brojanje kalorija za mršavljenje, uzmite dnevnik u koji ćete bilježiti svoja postignuća. Dok promatrate dnevni unos kalorija, zapišite svaku hranu koju ste pojeli tijekom dana, a također odvojite mjesto na kojem ćete voditi evidenciju o tjelesnoj aktivnosti. Treći stupac tablice prikazat će promjene u vašoj težini - u dnevnik mršavljenja trebate zabilježiti jutarnju težinu.

Usporedbom rezultata gubitka kilograma možete prilagoditi prehranu. Istodobno se usredotočite na minimum koji tijelo treba, a imajte na umu da da bi smršavio mora sagorjeti više kalorija nego što je primilo. Potrebna količina izračunava se pojedinačno za svakoga, jer uzima u obzir stanje tijela, dob gubitka kilograma i njegovu tjelesnu aktivnost. Primjerice, žena koja ne vježba puno može dnevno pojesti 2200 kcal, a za muškarce čije aktivnosti nisu povezane s tjelesnom aktivnošću taj se broj povećava na 2800 kcal / dan.

Za gubitak kilograma, brojanje treba obaviti malo drugačije, smanjujući dopušteni dnevni unos kalorija:

  • žene koje se ne bave sportom trebaju 1000-1200 kcal / dan da izgube kilograme, muškarci 500-600 kcal više;
  • žene koje vježbaju trebale bi unositi 2000-2200 kcal dnevno, muškarci trebaju dodati 500 kcal na ovaj broj.

Kako pravilno brojati kalorije za gubitak kilograma - tablica

Kada odlučujete smanjiti tjelesnu težinu, morate kontrolirati unos visokokaloričnih obroka. Tablica kalorija proizvoda za mršavljenje postat će vaš vjerni pomoćnik u sastavljanju jelovnika, ali morate uzeti u obzir i druge točke:

  1. Sadržaj kalorija u vodi, čaju i kavi je nula, ali to ne uključuje šećer, med, mlijeko ili druge dodatne sastojke koje ste odlučili dodati piću..
  2. Kada pripremate složeno jelo, imajte na umu da vam je za izračun energetske vrijednosti potrebna energetska vrijednost proizvoda koji čine.
  3. Tijekom prženja dodajte kalorijski sadržaj ulja u kojem se prži u kalorijski sadržaj proizvoda.

Tablica kalorija hrane

Znajući svoj dopušteni dnevni unos kalorija za mršavljenje, možete ispraviti jelovnik i pravilno sastaviti prehranu. U tome će vam pomoći tablica za brojanje kalorija za mršavljenje - zahvaljujući njemu ćete saznati sastav BJU-a i sadržaj kalorija u prehrambenim proizvodima koji se smatraju najpopularnijima i svima pristupačnijima. U tablici se prikazuju podaci o sadržaju i sastavu kalorija na 100 g proizvoda.

Sir, mliječni proizvodi

Žitarice, mahunarke, brašno

Zeleni grašak (u konzervi)

Zeleni grašak (svježi)

Sušeni zeleni grašak

Riblje konzerve u vlastitom soku

Riblje konzerve u ulju

Pečenje margarina

Kalkulator

Tablica kalorija pomaže, ali mnogim ljudima je dosadno koristiti je. Iz tog razloga oni koji gube na težini trebali bi detaljnije razmotriti vodič koji pokazuje sadržaj kalorija u gotovim jelima ili popularne internetske kalkulatore. Elektronički brojači mogu se koristiti ne samo za brojanje kalorija, već i BJU, vitamina i minerala u određenom jelu. Internetski program pomaže izračunati koliko korisnih komponenti meso, povrće, riba ili voće izgube kuhanjem.

Izračun dnevnog unosa kalorija za mršavljenje

Koliko kalorija dnevno možete unijeti, možete jednostavno izračunati. Trebate samo pomnožiti vrijednost svoje težine u kg s 24 - dobiveni broj bit će stopa potrošnje kalorija za tijelo u mirovanju (zbog ove količine energije osigurat će rad procesa potrebnih za ljudski život). Čak i pri izračunavanju dnevnog unosa kalorija za mršavljenje, morate uzeti u obzir preporučenu dozu BJU: jelovnik za taj dan trebao bi se sastojati od 20% masti, 40% ugljikohidrata i 40% proteina.

Omjer tjelesne aktivnosti

Količina dnevnog unosa kalorija ovisi o tome koliko je osoba aktivna. U tom slučaju, broj dopuštene norme mora se pomnožiti s koeficijentom koji izražava motoričku tjelesnu aktivnost. Ovaj pokazatelj ima prosječnu vrijednost:

  • 1.2 - za ljude koji imaju prekomjernu težinu ili vode potpuno neaktivan način života;
  • 1.4 - za one koji se bave sportom najmanje 3 puta tjedno;
  • 1.6 - za ljude koji rade u uredu i one koji se rijetko opterećuju fizičkim radom;
  • 1,5 - za one koji svakodnevno vježbaju i bave se fizičkim radom.

Osnovna brzina metabolizma

Grafikon za brojanje kalorija pomoći će vam da izgubite kilograme, ali postoje i druge vrijednosti koje treba uzeti u obzir pri izračunavanju dnevnog unosa kalorija. Dakle, da biste održali težinu, vaša osnovna brzina metabolizma mora se pomnožiti s omjerom aktivnosti. Za gubitak težine, dnevna stopa mora se smanjiti: za žene do 1200 kcal, za muškarce - do 1800 kcal. Da biste smršavjeli, morate ili smanjiti unos kalorija smanjenjem količine hrane ili povećati tjelesnu aktivnost. Vrijedno je napomenuti da prije povećanja opterećenja tijekom gubitka kilograma morate izračunati koliko kalorija možete pojesti prije treninga..

Dijeta kalorija

Za one koji imaju problema s kilogramima, nutricionisti su razvili poseban sustav - izračunavanje sadržaja kalorija u hrani konzumiranoj u tablici. Sjedeći na ovoj dijeti, ne morate se odreći svojih omiljenih ukusnih jela, jer je shema sustava što jednostavnija - samo trebate smanjiti broj porcija i njihov volumen. Recenzije o takvoj prehrani sugeriraju da u mjesec dana lako možete izgubiti od 4 kg viška kilograma (ovisno o početnoj težini). Dijeta je apsolutno sigurna za zdravlje, pod uvjetom da dnevni unos kalorija ne smanjite ispod minimalnog praga od 1200 kcal.

Dijeta koja se temelji na kalorijama neće vas ogladniti. To ćete vidjeti ako pogledate njegov ogledni izbornik:

  • doručak - 200 g salate (svježi kupus i mrkva), začinjeno s 0,5 žličice. biljno ulje, komad kuhane kobasice (50 g) ili pileći kotlet, kruh i nezaslađeni čaj;
  • međuobrok - 100 g žele od citrusa, čaša želea od limuna;
  • ručak - 150 g juhe s grahom, 150 g povrtnog pečenja sa svinjetinom, šalica čaja od planinskog pepela, 100 g kolačića od krumpira;
  • popodnevni međuobrok - čaša kvasine od ekstrakta, 2 kruha, prekrivena tankim slojem džema od marelica;
  • večera - 100 g heljde, 100 g kuhanog pilećeg fileta, šalica čaja s jabukom;
  • noću - čaša kefira bez masti.

Kako odabrati kalorijske dijetne recepte

Grafikon mršavljenja možda vam neće pomoći da postignete svoj cilj ako sustavno kršite pravila. Dakle, nakon što ste se skupili za brojanje kalorija, trebali biste:

  1. Ograničite unos masti. Životinjska masnoća dvostruko je više kalorija od ugljikohidrata. Ako jelovnik sadrži najviše 30% masti, tada tijelo ne zahtijeva povećanje doze ugljikohidrata i proteina, zbog toga sadržaj kalorija u prehrani postaje 10% manji.
  2. Smanjite unos šećera. Bilo koja vrsta šećera ili njegove zamjene povećava apetit, zbog čega se osoba prejeda, što je neprihvatljivo za mršavljenje. Zdravi jelovnik ne smije sadržavati više od 20 g šećera dnevno.
  3. Povećajte unos vlakana (ima ih u žitaricama, voću, povrću) i pektina. Ovakva hrana najbolja je za mršavljenje - sporije se apsorbira i brže zasićuje..

Stol kalorija

Naša tablica kalorija omogućit će vam ne samo da pojasnite sadržaj kalorija u hrani, već i izračun ukupnog udjela kalorija u jelima, kako biste vidjeli sadržaj masti, bjelančevina i ugljikohidrata u njima..
Samo unesite odgovarajuću težinu za svaki upotrijebljeni proizvod.
Tablica kalorija prilično je velika i kako se ne biste izgubili u odabranim proizvodima, možete kliknuti na gumb "prikaži samo ispunjeno".
Da biste olakšali postupak odabira, upotrijebite okvir za pretraživanje po imenu - samo unesite nekoliko slova i proizvodi koji odgovaraju imenu pojavit će se na dnu popisa od onih koji su već odabrani.
Sažeti podaci o kalorijama i drugi podaci odabranih proizvoda označeni su crvenom bojom i nalaze se na dnu tablice kalorija.

Spremanje popisa proizvoda dostupno je samo registriranim korisnicima. Registriraj se

Dijeta kalorija

Opća pravila

Među raznolikim načinima i shemama mršavljenja, najčešće su metode za ispravljanje tjelesne težine, temeljene na izračunavanju dnevnih kalorija koje osoba unosi. Po prvi puta su se takvi dijetalni prehrambeni sustavi, popularno zvani "kalorije", pojavili početkom prošlog stoljeća i još uvijek pouzdano drže vodeću poziciju u službenoj dijetetici..

Niskokalorična dijeta, koja koristi program za izračunavanje potrošene i potrošene energije ljudskog tijela, prepoznata je kao univerzalni način borbe protiv pretilosti i prikladna je za apsolutno sve ljude, bez obzira na njihov spol i dob. Točno izračunavši koliko kalorija dnevno trebate prehranom i pravilno odabirući dijelove čovjekove svakodnevne prehrane, možete se sasvim ugodno riješiti nepotrebnih kilograma bez štete po svoje zdravlje.

Vrijedno je napomenuti da je metoda mršavljenja u kalorijama prikladna samo za visoko organizirane ljude koji su u stanju disciplinirano pristupiti ovom problemu i provoditi pedantne izračune i evidenciju sadržaja kalorija u svakodnevno konzumiranoj hrani. Približni izračuni, da tako kažem okom, ovdje neće raditi, jer učinkovitost prehrane izravno ovisi o adekvatnom određivanju unosa energije iz hrane i njezine potrošnje u tijelu tijekom dana. Energetska vrijednost svakog obroka mora se pravilno procijeniti u kalorijama i zabilježiti na papiru ili u elektroničkom obliku i samo će na taj način postupak mršavljenja biti uistinu učinkovit..

Kako djeluje kalorična dijeta

Koncept prehrane temeljene na kalorijama u principu je vrlo jednostavan i oslanja se na stvaranje u tijelu negativne ravnoteže između energije opskrbljene hranom i njenog trošenja na svakodnevni život. Poznato je da ljudsko tijelo prima glavninu svoje energije iz hrane i pića i troši je na unutarnje i vanjske potrebe, počevši od procesa disanja, a završavajući fizičkim radom. Svako ljudsko tijelo odgovara svojoj individualnoj referentnoj stopi (ograničenju) dolaska / potrošnje kalorija, koja održava svoju vitalnu aktivnost na istoj razini, a lik u određenom obliku.

Ova stopa ovisi o mnogim čimbenicima, kao što su: dob, spol, zdravstveno stanje, visina, vrsta aktivnosti i druge manje značajne točke. Ako je svakodnevni životni ciklus osobe unutar te granice, tada tijelo ne prolazi nikakve promjene. U slučaju povećanja unosa hrane i / ili slabljenja tjelesne aktivnosti, težina počinje rasti, a smanjenjem prehrambene prehrane i / ili povećanjem aktivnosti, naprotiv, smanjuje se. Na principu ograničavanja opskrbe tijela kalorijama hrane, a idealno je zajedno s povećanim fizičkim opterećenjima, da se izgradi bilo koji niskokalorični prehrambeni režim koji treba pažljivo i detaljno pratiti..

Izračun kalorija

Prije započinjanja dijete, trebali biste pravilno izračunati vlastitu dnevnu prehranu i potrošnju kalorija, odnosno onu brzinu koja će postojeću težinu održati na stabilnoj razini. U tu svrhu koriste se posebne formule za muškarce i žene, koje su u različito vrijeme razvijali različiti nutricionisti. Koristimo sljedeću Muffin-Georovu jednadžbu, koja je prepoznata kao jedna od najtočnijih.

Izračunajte vlastito ograničenje dnevnog unosa / potrošnje kalorija unošenjem osobnih parametara u formulu. Primjerice, za 27-godišnjakinju visine 173 centimetra, tjelesne mase 74 kilograma i u nedostatku tjelesne aktivnosti, sličan izračun izgledat će ovako: (74 × 10 + 173 × 6,25 + 27 × 5-161) × 1,2 = 2154,3.

Stoga, kako bi održala vlastitu težinu, ova djevojka treba jesti u prosjeku 2154 kcal dnevno i istovremeno voditi pasivan način života. Ako želi smršavjeti, morat će smanjiti dnevni unos prehrambene energije za određeni broj kalorija, a što je veća ta brojka, težina će brže nestajati. Uz to može povećati tjelesnu aktivnost koja sagorijevanjem energije također potiče proces gubitka kilograma..

Identičan postupak morat će izvesti svaka osoba koja želi smanjiti tjelesnu težinu brojeći kalorije, međutim, kako bi se taj proces odvijao ugodno i bezbolno, treba se pridržavati određenih pravila.

Kalorija dijeta pravila

Nadležna kompilacija pojedinačno smanjene kalorijske prehrane, koja će vam pomoći da se postupno riješite prekomjerne težine i istodobno održavate svoje zdravlje na ispravnoj razini, treba provesti uzimajući u obzir takve principe.

  • Dopuštena granica za samo-smanjenje dnevnog udjela kalorija u hranjivoj prehrani trebala bi biti jednaka minus 20% od prethodno pravilno izračunate stope unosa / potrošnje energije iz hrane. Primjerice, s gornjom granicom od 2154 kcal dnevno, sadržaj kalorija na vašem vlastitom jelovniku može se smanjiti što je više moguće na 1732 kcal. Moguće je izdržati niže kaloričnu dijetu bez štete zdravlju samo pod nadzorom nutricionista.
  • Jedite puni obrok uvježbavajući podijeljeni način s tri glavna obroka i dva do tri međuobroka. Kao postotak, cjelokupnu količinu hrane treba podijeliti na približno isti način: jutarnji obroci - 35%; obroci za ručak - 40%; večernji obroci - 25%. Posljednji obrok mora se dogoditi 3-4 sata prije spavanja..
  • Konzumirajte samo ona pića i jela u čiji ste udio kalorija 100% sigurni, za što koristite samo provjerene tablice energije i ispravni kalkulator kalorija. Izračun unosa kalorija na ovoj dijeti temelj je učinkovitosti procesa mršavljenja.
  • Vodite računa ne samo o brojanju kalorija, već i o evidenciji sve dnevno konzumirane hrane za koju ćete dobiti papirnatu bilježnicu ili njezin elektronički analog.
  • Držite se obilnog dnevnog režima pijenja, pijte samo filtriranu vodu (uglavnom) i druga bezalkoholna pića prirodnog podrijetla. Dnevna norma dopuštene tekućine mora odgovarati 30 ml na 1 kilogram tjelesne težine. Obavezno pijte odmah nakon buđenja i 30 minuta prije sljedećeg obroka.
  • Pokušajte znatno smanjiti konzumaciju hrane bogate brzim ugljikohidratima i, prije svega, proizvodima koji sadrže šećer. U slučaju hitne potrebe, sve takve energetske proizvode najbolje je potrošiti ujutro prije 12:00.
  • Odredite dnevnu prehrambenu granicu za neke od glavnih makronutrijenata unoseći 30% složenih ugljikohidrata i masti te po 40% proteina. Prevladavanje proteinske hrane u vašoj prehrani omogućit će vam gubljenje mase sagorijevanjem zaliha masti, a ne mišićnog tkiva.
  • Prilikom pripreme svih jela prije svega koristite kuhanje, pečenje i obradu hrane na pari, a prženje na ulju trenirajte samo u krajnjem slučaju (ovaj način kuhanja povećava sadržaj kalorija u jelu). Također, ograničite količinu soli u hrani..
  • Prilagodite vlastiti odmor tako da imate najmanje 7 sati sna dnevno.
  • U slučaju dugotrajnog gubitka kilograma, razmislite o tome da svoju prehranu nadopunite mineralnim i vitaminima.
  • Postanite aktivni u smislu tjelesne aktivnosti i odaberite sebi odgovarajuće vježbe, koje će s jedne strane povećati učinkovitost mršavljenja, a s druge strane, pomoći će tijelu da izbjegne opuštanje i strije.
  • Prije glavnog dijela niskokalorične dijete, pripremite svoje tijelo za buduću smanjenu dijetu, čineći tako svojevrsni ulazak u prehranu. Najmanje 3-4 dana pokušajte jesti manje, piti više i pravilno kuhati hranu.

Sorte kalorijske prehrane

Budući da je metoda mršavljenja zasnovana na principu smanjenja kalorijskog sadržaja vlastite hranjive prehrane izuzetno popularna, moderna dijetetika nudi razne mogućnosti za već sastavljeni režim s malo kalorija..

Sve se sorte takve hrane grade prema istom gore opisanom principu i pravilima, a međusobno se razlikuju uglavnom samo po broju kalorija u dnevnom meniju i, kao posljedica toga, po trajanju pridržavanja. U ovom trenutku na Internetu lako možete pronaći bilo koji prehrambeni režim s malo kalorija, počevši od 200 kcal dnevno, pa tako i uzlazno na svakih 100 kcal (300 kcal, 400 kcal, 500 kcal, itd.), Ali nekoliko oni su predstavljeni u nastavku.

Ekstremna prehrana

U prosjeku se takva prehrana izračunava za 500 kalorija dnevno i namijenjena je brzom mršavljenju u regiji od 3-5 kilograma tjedno. To se trajanje smatra maksimalno dopuštenim za ovu varijantu niskokalorične prehrane, a onda samo za apsolutno zdrave ljude čija je težina neznatno premašena. Inače, takav gladan režim vjerojatno će prouzročiti ozbiljno pogoršanje zdravlja. Profesionalni nutricionisti u principu ne preporučuju da se toga pridržavaju, uzimajući 500 kcal obroka samo kao post.

Ograničena prehrana

Ova niskokalorična opcija hrane dijetni je meni s 1000 kalorija dnevno, koji se, kao i u prethodnom slučaju, može prakticirati najviše tjedan dana. Zdravstvena opasnost takvog režima i dalje je velika, jer je njegov sadržaj kalorija dva puta niži od prosječnog dnevnog unosa hrane koji zahtijeva mlado žensko tijelo. Uz puni tijek ove dijete, visak obično iznosi 2-3 kilograma, što u usporedbi s mogućom štetom na tijelu nije toliko puno.

Umjereno ograničena prehrana

Unatoč potencijalnoj šteti za zdravlje, ova dijeta od 1200 kalorija dnevno najpopularnija je među lijepim spolom, budući da se dnevni unos kalorija u takvom hranjivom režimu graniči s preporukama SZO-a za relativno sigurnu prehranu za žene. Podržati takav režim treba biti pažljivo i najbolje ne duže od 14 dana (uz savršenu toleranciju, može se produljiti na mjesec dana). U prosjeku, u jednom tjednu promatranja jelovnika za 1200 kcal, težina gubitka kilograma smanjuje se za 1,5-2 kilograma.

Osnovna prehrana

Osnovnu niskokaloričnu dijetu od 1.500 kalorija nutricionisti smatraju najizbalansiranijom, a ne gladnom i bezopasnom. Usklađenost s njom već se slobodno može kombinirati s tjelesnom aktivnošću, što će samo poboljšati učinkovitost mršavljenja. Teoretski je dopušteno takvu prehranu održavati neograničeno vrijeme, ali samo u nedostatku kontraindikacija i bilo kakvih nuspojava koje se pojave tijekom prehrane. U osnovi se dijeta od 1500 kcal provodi u prosjeku mjesec dana, tijekom kojeg ljudsko tijelo izgubi 2-3 kilograma.

Prirodno, sve gore predstavljene sorte niskokalorične hrane prilično su prosječne i prikladne su samo ako je granica njihovog dnevnog udjela kalorija blizu pojedinačno izračunate brzine unosa / potrošnje hrane. Osim toga, treba imati na umu da značajno ograničenje ranije uobičajene prehrane, posebno dulje vrijeme, može dovesti do ozbiljnih zdravstvenih problema. Optimalno rješenje za niskokalorično mršavljenje je personalizirani jelovnik koji pruža maksimalno 20% dnevnog manjka kalorija.

Jako važno! Prema preporukama SZO-a, smanjenje kalorijskog sadržaja dnevne prehrambene prehrane ispod 1200 kcal za žene i 1400 kcal za muškarce potencijalno je opasno za ljudsko zdravlje..

Dopušteni proizvodi

U principu, možete napraviti svoj dnevni jelovnik na ovoj prehrani od bilo kojih prehrambenih proizvoda i omiljenih jela, usredotočujući se samo na pokazatelje njihove energetske vrijednosti, koji se moraju u potpunosti uklopiti u unaprijed izračunat kalorijski sadržaj prehrane.

Naravno, za takav izračun bit će potrebne točne informacije o prisutnosti kalorija u svakom korištenom prehrambenom proizvodu, što prije svega treba potražiti na tvorničkom pakiranju kupljene hrane. Također, dobra pomoć u ovom pitanju bit će donja tablica kalorija hrane i točan mrežni kalkulator kalorija hrane, na primjer ovaj - http://www.calorizator.ru/analyzer/products.

Tablica odobrenih proizvoda

Povrće i zelje

Proteini, gMasti, gUgljikohidrati, gKalorije, kcal
kupus1.80,14.727
prženi bijeli kupus1.82.84.249
sušeni bijeli kupus15,01.448,0278
brokula3.00,45.228
kuhana brokula3.00,44.027
smrznuta brokula2.70,44.724
Prokulica4.80,08,043
smrznuto prokulice4.50,58.436
kiseli kupus1.80,14.4devetnaest
kupus od kelerabe2.80,010.742
kupus iz konzerve1,30,13.623
crveni kupus0,80,07.624
kupus1,20,22.0šesnaest
kuhana cvjetača1.80,34.029
pržena cvjetača3.010,05.7120
cvjetača u konzervi2.50,34.228
krumpir2.00,418.180
kuhani krumpiri2.00,416.782
prženi krumpir2.89.523.4192
mladi krumpir2.40,412.461
slatki krumpir (jam)2.00,014.661
sušeni krumpir6.60,371,6298
ljubičasti krumpir2.00,416,072
pire krompir2.54.214.7106
korijander2.10,51.923
kukuruz3.52.815.6101
kuhani kukuruz4.12,322.5123
kukuruz mini3.11.621.8114
kukuruz u konzervi3.91,322.7119
zeleni luk1,30,04.6devetnaest
crveni luk1.40,09.142
ukiseljeni luk0,90,12.8devetnaest
poriluk2.00,08.233
luk1.40,010.441
ljutika2.50,116.872
masline2.210.55.1166
mrkva1,30,16.932
kuhana mrkva0,80,35.025
žuta mrkva1,30,17.233
ukiseljena mrkva1,30,14.526
mrkva u konzervi0,60,13.623
pirjana mrkva0,910.28.5127
sušena mrkva7.80,649.2221
krastavci0,80,12.8petnaest
kineski krastavci0,80,12.5četrnaest
krastavci iz konzerve2.80,01,3šesnaest
kiseli krastavci2.80,01,3šesnaest
staklenički krastavci0,70,01.8deset
kiseli krastavci0,80,11.7jedanaest
masline0,810.76,3115
pastrnjak1.40,59.247
tikvica0,60,14,3devetnaest
tikva u konzervi3.90,02.018
salata papar1,30,05.327
slatka paprika žuta1,30,05.327
slatka zelena paprika1,30,07.226
slatka crvena paprika1,30,05.327
ukiseljena slatka paprika1,30,14.925
peršin3.70,47.647
peršin (korijen)1.50,610.149
rabarbara0,70,12.513
rotkvica1,20,13.4devetnaest
bijela rotkva1.40,04.121
zelena rotkvica2.00,26.532
crvena rotkva1,20,13.420
crna rotkva1.90,26,735
repa1.50,16.2trideset
rikola2.60,72.125
salata1,20,31,312
zelena salata0,90,11.8četrnaest
Frize salata1.50,02.2četrnaest
repa1.50,18.840
kuhana repa1.80,010.849
žuta repa1.50,19.150
dinstana repa2.75.512.2106
celer (korijen)1,30,36.532
soja34.917.317.3381
soja (klice)13.16,79.6141
šparoga1.90,13.120
ukiseljene šparoge1.80,21.5petnaest
rajčica0,60,24.220
sušene rajčice14.13.043.5258
rajčice u konzervi1.10,13.520
ukiseljena rajčica1.70,21.8petnaest
ukiseljena rajčica1.10,11.613
Cherry rajčice0,80,12.8petnaest
rajčica u vlastitom soku1,20,53.624
Artičoka iz Jeruzalema2.10,112.861
bundeva1,30,37,728
bijeli grah7,00,516.9102
kuhani grah7.80,521.5123
crveni grah8.40,313,793
grah šparoga2.80,48.447
zeleni grah2.00,23.624
grah iz konzerve1,20,12.4šesnaest
suhi grah21.11,241.4265
crni grah8.90,523,7132
komorač1,20,27.331
hren3.20,410.556
tikvica1.50,23.0šesnaest
kuhane tikvice0,80,12.513
divlji češnjak2.40,16.535
češnjak6.50,529.9143
leća24,01.542,7284
kuhana leća7.80,020.1111
špinat2.90,32.022
loboda1.50,32.9devetnaest
endivija1,30,20,317

Voće

marelice0,90,110.841
avokado2.020,07.4208
trešnja šljiva0,20,06.927
ananas0,40,210.649
ananas iz konzerve0,10,114.057
naranče0,90,28.136
lubenica0,60,15.825
banane1.50,221.895
trešnja0,80,511.352
Granat0,90,013.952
grejp0,70,26.529
kruške0,40,310.942
guava2.61.08.968
dinja0,60,37.433
smokve0,70,213,749
karambola1.00,07,031
kivi1.00,610.348
sviba1.00,010.544
klementin0,90,210.347
vapno0,90,13.0šesnaest
limuni0,90,13.0šesnaest
mango0,50,311.567
mandarine0,80,27.533
marakuja2.40,413.468
nektarina0,90,211.848
papaja0,60,19.248
breskve0,90,111.346
breskve u konzervi0,50,113,797
grejpfrut0,60,26,732
šljive0,80,39.642
feijoa1.01.011,049
dragun0,50,315.366
višnje1.10,411.550
dud0,70,013.652
jabuke0,40,49.847

Bobice

žutika0,00,07.929
brusnica0,70,59.643
stariji0,70,511.473
grožđe0,60,216.865
borovnica1.00,08.235
kupina2.00,06.431
orlovi nokti0,00,07.8trideset
jagoda0,80,47.541
viburnum0,00,07,026
jagoda0,80,47.541
brusnica0,50,06.826
ogrozd0,70,212,043
limunska trava1.00,01.9jedanaest
kupina0,80,58.346
smreka0,00,031,0116
močvarna jagoda0,80,09.828
čičak1,25.45.782
Oskoruša1.50,110.950
bijeli ribiz0,50,28,042
Crveni ribiz0,60,27,743
crni ribiz1.00,47.344
borovnica1.10,47.644
šipak1.60,014,051

Gljive

svježe vrganje3.71.71.134
suhe vrganje23.46.431,0282
pržene vrganje4.611.510.7162
svježi šampinjoni4,31.01.027
kiseli šampinjoni1.60,20,912
lisičke svježe1.61.12.220
lisičke, sušene22.37.624.2261
svježe bukovače2.50,56.234
marinirane bukovače1.01.50,023
svježi maslac2.40,71.7devet
ukiseljeni maslac3.00,51.418
medene gljive svježe2.21,22.817
ukiseljene gljive1.81.00,418
svježi vrganj2,30,93.731
sušeni vrganj35.45.433.2315
russula svježa1.70,31.417
svježi vrganj3.30,53.722
sušeni vrganj35.45.439,7239
svježe gljive1.90,82.717
poljska gljiva1.70,71.5devetnaest

Orašasti plodovi i suho voće

kikiriki26.345.29.9551
sušeni kikiriki29.250.210.8611
sušene banane3.91.880,5390
sušena žutika0,00,038,0152
sušene trešnje1.50,073,0290
sušene trešnje1.50,073,0290
orasi15.265.27,0654
sušene kruške2,30,662,6249
sušena dinja0,70,182.2341
grožđice2.90,666,0264
grožđice grožđice2,30,071.2279
suhe smokve3.10,857,9257
pečeni kesteni3.22.233.8182
svježi kesteni3.43.030.6166
Pinjoli11.661,019.3673
Indijski oraščić25.754.113.2643
pečeni indijski oraščići17.542.230.5572
sušene brusnice0,11.476,5308
kokos3.433.56.2354
sezam19.448.712.2565
suhe marelice5.20,351,0215
mak17.547.52.0505
badem18.657,716.2645
Lješnjaci13.162,69.3653
silovanje30.843.67.2544
Sjemenke suncokreta20.752,93.4578
sjemenke bundeve24.545,84.7556
suhe marelice5.00,450.6213
datumi2.50,569.2274
pistacije20,050,07,0556
lješnjak16.166,99.9704
sušene borovnice0,90,772.3309
suhe šljive2,30,757,5231
sušeni šipak3.40,021.5110
suhe jabuke2.20,159,0231
suhe goji bobice11.12.653.4309

Žitarice i žitarice

heljda4.52,325,0132
heljdina kaša viskozna na vodi3.20,817.190
nezemljenu heljdinu kašu3.03.414.6101
heljdina kaša s mlijekom4.22,321.6118
heljdine pahuljice9,02.467,0330
griz3.03.215.398
griz na vodi2.50,216.880
griz10.31.073.3328
zobena kaša3.24.114.2102
zobene pahuljice na vodi3.01.715,088
zobene pahuljice s mlijekom3.24.114.2102
zobene krupice12.36.159.5342
zobene mekinje8,04.010,0110
žitarice11.97.269.3366
kukuruzni griz8.31,275,0337
kukuruzne pahuljice6.92.583.6363
bulgur12.31,357,6342
kus-kus kuhan3.80,221.8112
prekrupa od ječma3.10,422.2109
kaša od bisernog ječma na vodi3.10,422.2109
prekrupa od ječma9.31.173,7320
proklijala pšenica7.51,341.4198
Pšenična krupica11.51,362,0316
pšenične mekinje15.13.853,6296
prosena kaša4.71.126.1135
viskozna prosena kaša na vodi3.00,717,090
riža bijela6,70,778,9344
kuhana bijela riža2.20,524.9116
smeđa riža7.41.872,9337
kuhana divlja riža4.00,321.1100
divlja crna riža4.10,421,0101
riža dugog zrna7.10,778,0365
zlatna riža8.10,478,0349
ulaštena riža7,01.071.4330
smeđa riža6,34.465.1331
kuhana smeđa riža2.60,922.8110
nepolirana crvena riža10.52.570,5362
uglačana riža okruglog zrna0,10,479,0350
nepolirana kuhana riža2.70,736,0125
riža porrige2.53.116,097
rižina kaša na vodi1.50,117.478
rižina kaša s mlijekom2.53.116,097
zrno riže13.420.928.9316
rižine pahuljice7,02.077,0360
ječmena kaša11.52.065,8310
ječmena krupica10,01,371,7324
ječmene pahuljice9.83.679.4355
ječmena kaša3.62.019.8111
ječmena kaša na vodi2,30,315.776
ječmena kaša s mlijekom3.62.019.8111
ječmena krupica10.41,366.3324
ražene mekinje11.23.232,0221
ražene pahuljice6.43.282,6343

Brašno i tjestenina

pšenično brašno 1. razreda10.61,367,6331
pšenično brašno 2. razreda11.71.863.7324
pšenično brašno najvišeg stupnja10.31.168,9334
integralno brašno11.52.255,8298
kikirikijevo brašno25,047,014.5590
palačinka brašno10.11.869,7336
graška brašno21,02.049,0298
dijetalno heljdino brašno13.61,273,7367
brašno od pšeničnih klica33.97,732.8335
brašno od zobenih mekinja18,07.145.3320
dijetalno kukuruzno brašno7.21.570.2330
sezamovo brašno45,012,032,0462
laneno brašno36,010,09,0270
dijetalno zobeno brašno13,06.864,9369
integralno raženo brašno9.42,355.9280
oguljeno raženo brašno9,01.073,0325
dijetalno rižino brašno7.40,682,0371
brašno od leće28,01.056,0321
ječmenog brašna10,01.656.1284
tjestenina10.41.169,7337
vrhunska tjestenina10.41.169,7337
kuhani makaroni3.50,423.2112
mliječna tjestenina11.52.967.1345
tjestenina prvog razreda10.71,368.4335
tjestenina od jaja11.32.168,0345
rezanci od heljde14.70,970,5348
domaći rezanci12,03.760.1322
rižini rezanci7,00,079,0344
ravioli15.58,029.7245
rižin papir5.80,077,0333
špageti10.41.171,5344
špageti širataki0,00,00,6devet
tagliatelle21.72.263.3374
farfalle10.41.171,5344
fettuccine14.14.467,6384
funchose0,70,584,0320
agnolotti10,01.171,5344
knedle5.04.825.8160
zalijepiti10,01.171,5344
palačinke6.112.326,0233
palačinke s gljivama6,79.921,0218
palačinke s crvenim kavijarom12.715.233,7324
palačinke s maslacem8,015.240.6332
palačinke s medom7.213.550.4350
palačinke sa sirom11.418.334.3348
palačinke sa kondenziranim mlijekom8.112.441,7324
palačinke s kiselim vrhnjem7.116.334.3311
knedle s višnjama7.60,018.7105
okruglice s krumpirom4.43.718.5125
okruglice sa svježim sirom12,04.217,0154
okruglice s krumpirom i gljivama6,03.632,0184
palačinke6,37.351.4294
knedle11.912.429,0275

Pekarski proizvodi

baguette7.52.951.4262
volani16,01.070,0336
vekna7.52.950.9264
narezani kruh7.52.950.9264
kiflice16,01.070,0336
visokokalorična punđa7.39.662.4363
lepinja od mekinja7.81.843.9220
lepinja glavnica8.42.252,8270
sendvič lepinje sa sjemenkama sezama9.64.259.5320
lepinje za hamburgere7,04.052,0272
lepinje s hrenovkama8.77.560.6339
lepinje7.99.455.5339
torta od sira s nadjevom od skute10,012.146.1331
kalach7.90,851.6249
pereca8.23.169.3338
krutoni10.19.771,7426
Armenski lavaš7.91.047.6236
Kavkaski lavaš8.10,757.1274
raženi kolač8,018.344.2376
matzo10.51,369,9312
Ukrajinski slatkiš7.90,950.2246
krafne5.83.941.9215
krafne s češnjakom8.63.358,8299
pita7.40,849,9242
pletenica sa sjemenkama sezama7.92.751.5267
pletenica s makom7.92.751.5267
punđa7.68.856.4334
punđa Moskva7.68.757.2330
krafna5.613,038.8296
Pecivo7.910.857.2357
krekeri od bijelog kruha11.21.472.2331
raženi krekeri16,01.070,0336
sušenje maka11.34.470,5372
tacos7.120.858.1467
kukuruzna tortilja5.72.844.6218
pšenična tortilja8.48.354.6327
tortilja od sira6,77,045,0270
Kruh Borodinski6.91,340.9208
boljarski kruh6.91,348.3232
podignuti kruh9,02.236,0217
kruh od žitarica hercules10.15.449,0289
mlijeko hercules kruh10.42.751.6277
senfni kruh7.14.848.3269
heljdin kruh7.12.545,8228
Kruh darnicki6.61.141,0206
plemeniti kruh9.29.528.8238
rustikalni kruh6.81,241.2203
seljački kruh6.20,940.2193
kukuruzni kruh6,77.143.5266
zobeni kruh7.13.240.8226
pšenični kruh8.11.048,8242
raženo-pšenični kruh8.13.442.2222
raženi kruh6.61,234.2165
kruh od mekinja7.51,345.2227
kruh sa sjemenkama10.510.143.3302
sojin kruh52,01,217.4282
sladni kruh7.50,750.6236
kapitalni kruh7,01,245,8210
stolni kruh6.91,243.2214
Ukrajinski kruh6.61,239.6198
kruh s češnjakom20.32.155.5323
ciabatta kruh7,73.847.8262
raženi kruh11,02.758,0310
hrskavi hljeb od cjelovitog zrna10.12,357.1295

Slastičarstvo

džem od marelica0,00,062,0236
džem od dunja0,40,270.6273
džem od naranče2.60,570,0245
džem od brusnice0,20,164,6244
džem od višanja0,00,064,0256
pekmez od krušaka0,30,270,8273
džem od dinje0,30,144.7197
džem od jagoda0,30,158,0219
džem od smokava0,00,062,0236
džem od jagoda0,30,174,0285
džem od limuna0,00,060,0240
džem od malina0,60,270.4273
džem od mandarina0,70,275,9294
džem od morske krkavine0,73.734.4165
pekmez od maslačka0,60,148,0191
džem od breskve0,50,066,8258
pekmez od šljiva0,40,374.2288
džem od borovnica0,40,256.1214
džem od crnog ribiza0,60,172,9284
džem od aronije0,40,074,8387
džem od jabuka0,40,368.2265
vafli s masnim nadjevom3.430.264,7539
vafli s voćnim nadjevom3.22.880,9350
ganache4.934.552,5542
ganache bijeli3.937.248.9547
ganache čokolada4.934.552,5542
hematogena6,03.075,7354
džem od naranče0,80,463,0268
džem od banana0,10,059.2215
džem od brusnice0,80,759,0250
džem od višanja0,00,056.5226
džem od jagoda0,00,065,0272
džem od malina0,70,423.9106
džem mandarina0,30,070,8276
džem od breskve0,50,066,8258
pekmez od šljiva0,40,373.2288
džem od borovnica0,40,253.1214
džem od jabuka0,00,024,0245
žele naranče2.80,020.388
žele od višnje2.80,014,056
žele jagoda2.50,015.669
limunov žele2.80,020.388
mliječni mliječ2.71,22.432
jabučni žele2.50,015.669
bijeli slez0,80,078,5304
bombona karamela0,00,196.2362
voćni karamel0,10,192.2357
čokoladno-orašasti karamel1.89.286,8420
kolač s grožđicama6.417.653,6384
bombona raffaello9.347.838.8623
bombona rondo0,60,098,4405
pečeni bomboni5.326.965,6523
bombona krema od bubamara2.74.482.4351
krem bombon7.531.855,8523
slatki slatkiš3.710,069,0385
mliječni bombon2.74,382.3364
fondan bombon2.24.683.6369
voćni slatkiš1.68.675,8369
čokoladni bombon4.039.554.2569
konfiguracija0,90,240.3183
slastičarska krema0,226,016.5300
kukuruzni štapići8.31,275,0325
kukuruzni štapići slatki4.713,082,9467
lukma2.02.175,6380
voćni žele0,40,076,6293
marmelada od voća i bobica u čokoladi1.59.264.2349
klinovi od marmelade0,00,086,6318
marcipan6.821.265.3479
nugat s bademima i brusnicama6,022,060,0465
nugat s orasima i ušećerenim voćem6.516,065,0430
pasta nutella6.831,056,0530
zalijepiti0,50,080,8310
rustikalni kolačići8.126.857,8444
kreker od keksa11.313.467.1352
Marijini kolačići8.78.870,9400
bademovi kolačići7,022.764,7486
zobene pahuljice6.514.471,8437
keksi s pečenim mlijekom7.226.563,0519
kolačići s maslacem10.45.276,8458
kolačić četka8.83.742.5283
zračna torta3.116.368,5419
jogurtova torta7,024.626.1352
kolač karmen2.919.452,8390
krumpir za kolače3.720,047.6355
cijev za torte s kremom1.725.250.9454
torta eclair s kremom3.230.836.2439
prhko tijesto s pekmezom5.921.156.3437
džem od marelica0,30,064,0242
pekmez od krušaka0,10,156,8215
pekmez od šljiva0,60,573.6285
džem od jabuka0,40,040,0190
Medenjaci Tula5.86.571,6364
medenjak5.96.570,5353
Turska delicija0,80,779.4316
lisnato sir12.316.543,7376
slatka slama9.16.169.3372
slana slama9.44.567,0347
sokovnik10.18.840.5274
krekeri za čaj10,02,373.8397
krekeri s grožđicama8.44.978,5395
krekeri sa šećerom9.54.272.1368
kremasti krekeri9.79.172,9414
tijesto za knedle7.91.450.6234
posno kvasno tijesto5.86.449.3274
tijesto od tijesta6.521.649.9403
beskvasno tijesto9,03.040.6225
tijesto za medenjake4.82.877.7336
usitnjeno tijesto6,017.240.2304
voće u čokoladi0,815.611,0179
halva11.629.754,0523
suncokretova halva11.629.754,0523
Churchkhela5.015,063,0410

Sladoled

mliječni sladoled3.23.521.3126
mlijeko sladoled od jagoda3.82.822.2123
sladoled mlijeko krem ​​brulee3.53.523.1134
sladoled od mliječnih oraha5.46.520.1157
sladoled od mliječne čokolade4.23.523,0138
sladoled3.215,020.8227
sladoled sundae krem ​​brulee3.015,023,0235
sladoled matica sladoled5.218,019.9259
sladoled sundae čokolada3.615,022.3236
sladoled kremast3.310,019.8179
sladoled jagoda3.88,020.9165
sladoled kremasta krem ​​krema3.510,021.6186
sladoled orašast5.513,018.6210
kremasti čokoladni sladoled3.510,021.5188
sladoled popsicle3.520,019.6270

Kolači

torta na razni izbor4.714.936.1294
kolač za bankete3.919.545.3367
majstor monograma kolača5.012,038.1274
kolač verona5.019.839.3350
torta vivaldi4,312.852,6340
torta od trešnjevog vrta3.015.636.2298
kolač jež4.125,050.9445
cik-cak torta6.216.837.2311
zimska torta od višnje3.16.155.5282
kolač zlatni ključ5.415,049.2357
torta isabella4.618.626.5291
iskušenje kolača7.621.459.9442
jogurtova torta s brusnicama2.510.135.4240
vrtuljak za torte12.924.935.2416
kolač od kraljevskog oraha7,727.529.5396
krem brulee torta5.413.436.5285
Lenjingradska torta4,323.657,9454
torta od maka11.437.440.2543
kolač od malina6.124.237.8411
maska ​​za tortu4.716.349.7357
torta medena bajka6.424.854,7467
medenjak6,029,048.9478
Napoleonova torta6.442.238,7558
kolač mrtva priroda4.214.748.4341
Othello torta5.915.455.9379
pančo kolač5.613.133.5270
torta piramida4.514,034.5284
dnevnik kolača2.617.850.6354
let kolača5.724.855.4456
torta ptica3.017.862,6412
kolač radost3.716.148.5344
Rajska torta3.38.743.4264
torta ruža4.018.159.7404
kolač sa suhim šljivama4.522.731,0346
kolač sa suhim šljivama i suhim marelicama4.522.742.5392
kremasti kolač od orašastih plodova2.913.535.3275
torta od kiselog vrhnja s ananasom4.817.540.6339
torta od kiselog vrhnja s medom3.319.525.8292
torta od kiselog vrhnja s breskvama4.817.540.6339
torta od kiselog vrhnja sa suhim šljivama4.817.540.6339
iskušenje kolača4.09,041.2234
tartuffe torta3.323.858.3461
kremasti kolač od skute3.38,037.6236
torta trijumf3.915.335.6292
kolač od tartufa4,322.631.1345
kolač od tartufa s kavom3.727.346.1445
kolač od tartufa s makom3.727.346.1445
kolač od tartufa s orasima3.727.346.1445
kolač od tartufa s čokoladom3.727.346.1445
torta crni princ5.919.339.4348
Posna torta od naranče5.58,012.8145
posni kolač s limunom i malinama5.58,012.8145
posni kolač s orasima6.29.113,0159
posna torta od bobica5.58,012.8145

Čokolada

čokoladna blagodat3.924.657,9471
čokoladni ljubazniji8.734,753,5561
kitkat čokolada6,328.261.1524
čokoladni mars4.418.268,0453
Milka mliječna čokolada5.731,057,6534
mliječna čokolada3.616.871,7452
čokoladni orasi kikiriki10.628.549,8498
čokoladni piknik7.428.856.6504
čokoladni snickers9.327.954.6507
twix čokolada5.025,063,0496
Gorka čokolada Babaevsky8,036,046.8540
Izvorna čokolada Babaevsky6.936,052.1552
čokoladno bijela4.230.462.2541
bijela čokolada s kokosom7.335,054.6562
gorka čokolada6.235.448.2539
mliječna čokolada6.935,754.4550
čokolada s orasima6.640.949.9580

Sirovine i začini

prehrambeni agar4.00,076,0301
adjika1.03.75.859
anis17.615.935.4337
zvjezdani anis18,016,050,0337
bosiljak2.50,64,327
kocka od bujona2.02.04.040
vanilin0,10,112.7288
vanilija1,20,112.5287
karanfil6,020.127,0323
senf5.76.422,0162
kvasac12.72.70,075
ginseng0,00,010,041
suhi kvasac11,02.067,0330
suho zelje3.00,024.5210
zira12,05.032,0112
đumbir1.80,815,880
kamfor0,00,00,0-
kardamom10.86,768,5311
curry12.713.825,0352
kečap1.81.022.293
kokosove pahuljice13,065,014,0592
korijandar1.50,05.025
cimet3.93.279,8261
krumpirov škrob0,10,079,6300
kukuruzni škrob1.00,685.2329
ksilitol0,00,097,9367
kurkuma12.713.858.2325
Lovorov list7.68.448.7313
limunska kiselina0,00,00,0-
dijetalna majoneza1.420,04.4204
domaća majoneza (gotova)5.358.74.5568
stolna mliječna majoneza2.467,03.9627
mažuran12.77,060.6271
bagremov med0,80,071,0288
vrijesak meda0,80,081,5329
med od heljde0,50,076,8309
vapneni med0,60,079,7323
dušo svibanj0,30,082.4331
suncokretov med1.00,079,0320
med od repice0,80,081,5329
cvjetni med0,30,080.1322
muškatni oraščić20,050,07,0556
sušeni origano11,010.321.6306
sušena paprika14.112.854,0282
sirup0,00,378.3296
bijeli papar10.42.142.4296
aleve paprike6.18.750,5263
grašak2.00,27.940
mljevena crvena paprika0,70,34.621
feferoni1.40,65.9trideset
crni papar u zrnu14.73.041.6252
mljeveni crni papar10.43.338,7251
čili2.00,29.540
sušeni peršin22.44.421.2276
prašak za pecivo0,10,019.679
ružmarin3.35.920.7131
šećer0,00,099,7398
vanilin šećer0,00,098,5394
javorov šećer0,10,290,9354
šećerna trska0,00,099,4398
granulirani šećer0,00,099,7398
rafinirani šećer0,00,099,9400
šećer u prahu0,00,099,8374
sirup od višnje0,30,164,0256
javorov sirup0,00,167.4260
sirup od jagoda0,20,039.5154
soda bikarbona0,00,00,0-
sojine šparoge45,020,020,0440
raženi slad9.81,266.4316
sol0,00,00,0-
morska sol0,00,00,0-
aioli umak2.086,50,8791
umak od naranče0,64.63.155
umak za roštilj0,60,739.4166
umak od gljiva1,24.86.282
curry umak1.423.114.9267
slatko-kiseli umak0,30,839,7167
umak od brusnica0,21.042.2180
umak od luka1,36.14.875
mliječni umak2.07.15.284
pesto5.045,06,0454
riblji umak2.91.74.843
umak od kiselog vrhnja1.95.75.278
umak od soje3.50,011,058
Tartar umak0,946,07,0464
teriyaki umak5.90,015.589
umak od rajčice1.77.84.580
pikantni umak od rajčice2.50,021.898
umak od kamenica3.50,021.3121
čili umak2.50,330.1120
krušne mrvice9.71.977,6347
timijan (timijan)5.61.710.5101
tkemali5.040,010,0418
kim19.814.611.9333
tijesto od rajčice5.61.516.792
talijansko bilje12.46.526,0259
sušeni kopar2.50,56,340
balsamico ocat0,50,017,088
bijeli vinski ocat0,00,05.9četrnaest
stolni ocat 9%0,00,03.032
jabučni ocat 3%0,00,02,3jedanaest
jabučni ocat 5%0,00,00,718
jabučni ocat 6%0,00,07.2četrnaest
hmelj-suneli5.040,010,0417
hren sušen3.20,410.556
ribani hren3.20,410.556
narančina korica0,90,13.0šesnaest
korica grejpa0,70,26.529
korica limete0,90,13.0šesnaest
limunova korica0,90,13.0šesnaest
cikorija1.70,24.121
sušeni češnjak16,00,475,0345
kadulja3.70,48,049
šafran11.45.965.4310
zmijina trava1.50,05.025

Mliječni proizvodi

mlijeko 0,5%2.80,54.935
mlijeko 0,7%3.30,74.738
mlijeko 1%3.31.04.841
mlijeko 1,5%2.81.54.744
mlijeko 2,5%2.82.54.752
mlijeko 3,2%2.93.24.759
mlijeko 3,6%2.83.64.762
mlijeko 4,5%3.14.54.772
kobilje mlijeko2.21.05.841
kozje mlijeko3.63.34.868
kokosovo mlijeko1.814.92.7152
svježe kravlje mlijeko2.93.54.762
ovčje mlijeko6.57,74.8110
sojino mlijeko3.31.85.754
obrano mlijeko u prahu33.21.052,6339
punomasno mlijeko u prahu26,025,037.5476
pečeno mlijeko3.06,04.784
kefir 0%3.00,13.8trideset
kefir 1%2.81.04.040
kefir 1,5%3.31.53.641
kefir 2%3.42.04.751
kefir 2,5%2.82.53.950
kefir 3,2%2.83.24.156
vrhnje 9%2.89,04.0107
vrhnje 10% (s malo masnoće)3.010,04.0118
vrhnje 15% (s malo masnoće)2,315,03.6161
vrhnje 20% (srednje masnoće)2.820,03.7205
vrhnje 33% (klasično)2.233,04.0322
kiselo vrhnje 10% (s malo masnoće)3.010,02.9115
kiselo vrhnje 12%2.712,03.9133
kiselo vrhnje 15% (s malo masnoće)2.615,03.0158
kiselo vrhnje 18%2.518,03.6184
kiselo vrhnje 20% (srednje masnoće)2.820,03.2206
kiselo vrhnje 25% (klasično)2.625,02.5248
kiselo vrhnje 30%2.430,03.1294
kiselo vrhnje 40% (masnoće)2.440,02.6381
fermentirano pečeno mlijeko 1%3.01.04.240
fermentirano pečeno mlijeko 2,5%2.92.54.254
fermentirano pečeno mlijeko 3,2%2.93.24.157
fermentirano pečeno mlijeko 4%2.84.04.267
fermentirano pečeno mlijeko 6%5.06,04.184
sirno mlijeko 0,1%3.00,13.8trideset
sirno mlijeko 1%3.01.04.140
sirno mlijeko 2,5%2.92.54.153
sireno mlijeko 3,2%2.83.24.158
kumis3.00,16,341
acidofilus 0,1%3.00,13.931
acidofil 1%3.01.04.040
acidofil 3,2%2.83.23.857
acidophilus 3,2% slatko2.83.28.677
prirodni jogurt 2%4,32.06.260
prirodni jogurt 3,2%5.03.23.566
voćni jogurt 1,5%3.71.58.963
voćni jogurt 3,2%5.03.28.585
varenets 2,5%2.82.54.050

Sir i skuta

Adyghe sir18.514,00,0240
Altajski sir26,026.53.5356
jantarni sir31,010,010,0220
Sir Appenzeller24.731.72.0403
sir brie21,023,00,0291
feta sir (od kravljeg mlijeka)17.920.10,0260
feta sir (od ovčjeg mlijeka)14.625.50,0298
sir gauda25,027,02.0356
Nizozemski sir26,026.80,0352
seoski sir10.35.33.0103
domaći sir12.75.04.0113
dor plavi sir21,030,00,0354
nezreo sir26,026.53.5356
sir od kiselog mlijeka31,00,70,3133
Kozji sir21.321.70,7290
dimljena kobasica sir23,019,00,0271
dimljeni sir27.725.37.3380
Kostroma sir25.226.30,0345
Latvijski sir23.324.10,0316
sir maasdam23.526,00,0350
mascarpone sir4.841.54.8412
Moskovski sir26,026.53.5356
mocarela sir18,024,00,0240
mramorni sir24.825.20,0326
parmezan33,028,00,0392
topljeni sir16.811.223.8257
prerađeni čokoladni sir11.618.525.8311
Poshekhonsky sir26,026.50,0350
Baltički sir24.625.20,0332
sir ricotta11,013,03.0174
Roquefort sir20,028,00,0337
Ruski sir24.129.50,3363
plavi sir20,029,00,0340
sir sulguni20,024,00,0290
sirišni sir22,023.40,0305
poljoprivredni sir18.514.11.5207
Sir Feta17,024,00,0290
Sir Philadelphia5.424,03.2253
sir cheddar23,032,00,0392
Chechil sir19.522.81.9313
Švicarski sir24.931.80,0396
sir edam24,026,00,0330
prerađeni jantarni sir7,027.34.0289
Jaroslavski sir26.226.60,0350
skutni svježi sir18.63.618.2183
glazirani sir8.527.832,0407
svježi sir 0% (bez masti)16.50,01,371
svježi sir 0,1%16.70,12.076
svježi sir 0,6% (s malo masnoće)18,00,61.888
svježi sir 1%16.31.01,379
svježi sir 1,8% (s malo masnoće)18,01.83.3101
svježi sir 11%16,011,01.0170
svježi sir 18% (masnoće)14,018,02.8232
svježi sir 9% (podebljano)16.79,02.0159
albuminski svježi sir11,00,02.052
domaći svježi sir (od mlijeka 1%)17.66.411.3166
skuta od tofua8.14.20,673
skuta7.123,027.5341

Mesni proizvodi

kuhana svinjetina22.631.60,0375
pečena svinjetina11.449.30,0489
pirjano svinjsko meso22.631.60,0375
svinjska ribica19.47.10,0142
nemasna svinjetina19.47.10,0160
šunka18,021.30,0261
svinjska jetra18.83.60,0108
svinjski jezik14.216.80,0208
svinjski bubrezi13,03.10,080
svinjsko srce15.13.20,089
mljeveno svinjsko meso17,021,00,0263
mast2.489,00,0797
kuhana govedina25.816.80,0254
pečena govedina32,728.10,0384
goveđi ragu16.818.30,0232
goveđa reza20.22.80,0106
goveđa jetra17.43.10,098
goveđi bubreg12.51.80,066
goveđe srce15,03.00,087
goveđi jezik13.612.10,0163
goveđi mozak9.59.50,0124
nemasna govedina22.27.10,0158
mljevena junetina17.220,00,0254
kuhana teletina30.70,90,0131
teleća noga19.93.10,0108
teleće meso20.52.40,0105
teleća jetra19.23.34.1124
kuhana janjetina24.621.40,0291
pečena janjetina20,024,00,0320
jagnjeći ragu20,020.90,0268
janjeća noga18,018,00,0232
janjeći bubrezi13.62.50,077
janjeća jagnja18.72.90,0101
janjeće srce13.52.50,082
mljevena ovčetina17,023,00,0282
ovčji jezik12.616.10,0195
prženi zec25,06,0-155
zečji mljevenje19.57.40,7147
zečja jetra19,010,00,0166
kozje meso18,016,00,0216
slanina23,045,00,0500
šunka22.620.90,0279
mišićavost12.632,00,5336
pršut22.620.90,0279
jamon34.816.11,3241
mesna pašteta16.423.30,4277
jetrena pašteta11.628.92.5317
pašteta od goveđe jetre18.111.17,0177
goveđi ragu14.117.40,0214
svinjsko varivo13,035,00,0367
mljevena kobasica12.332.42.9352

Kobasice

kuhana kobasica13,722.80,0260
sa dimljenom kobasicom28.227.50,0360
p / dimljena kobasica16.244.60,0466
kobasica sa / sušena24.138.31.0455
dimljena kobasica9.963.20,3608
jetrena kobasica14.428.52.2326
kobasica brawn11.328.40,3340
Krvavica9,019.514.5274
janjeća kobasica16,019.30,0238
lovačke kobasice p / dimljene27.424.30,0326
goveđe kobasice11.418.21.5215
svinjske kobasice10.131.61.9332
pileće kobasice11,019,02.6226
mliječne kobasice12.325.30,0277
svinjske kobasice11.830.80,0324
goveđe kobasice10.420.10,8226
pileće kobasice10.822.44.2259
svinjari10,033,00,0337

Ptica

kuhana piletina25.27.40,0170
pržena piletina26,012,00,0210
dimljena piletina27.58.20,0184
pileća prsa23.21.70,0114
Pileći batak19.38.70,0161
Pileće bedro17.315.30,0211
pileća jetra20.45.91.4140
pileće srce15,810.30,8159
kuhani pileći file30.43.50,0153
pileća krilca19.212.20,0186
pileće noge16.810.20,0158
mljevena piletina17.48.10,0143
pureća jetra19.522,00,0276
kuhani file puretine25,01.0-130
pečena puretina28,06,0-165
mljevena puretina20,08,00,0161
kuhana patka19.718.80,0248
dimljena patka19,028.40,0337
pečena patka22.619.50,0266
patkina jetra15,838,00,0405
kuhana guska19.341.2-447
pržena guska22.958,8-620
guščja jetra15.239,00,0412
prepelica18.217.30,4230
fazan18,020,00,5254
tetrijeb18,020,00,5254
zamorče20.62.50,0110
tetrjeb18,020,00,0254
golubovo meso18.523.80,0294
foie gras11.443.84.7462
omlet9.615.41.9184
Omlet sa sirom16.329.72.6342
prženo jaje11.915.30,7192
jaje u prahu46,037.34.5542
kokošja jaja12.710.90,7157
kuhana pileća jaja u vrećici12.711.50,7157
tvrdo kuhana pileća jaja12.911.60,8160
meko kuhana pileća jaja12.811.60,8159
guska jaja13.913.31.4185
pureća jaja13.111.70,7165
prepeličja jaja11.913.10,6168
patkina jaja13.314.50,1185

Riba i plodovi mora

inćun atlantski20.16.10,0135
crveni cipal (sultanka)19.43.80,0117
bjelooka17.52.00,088
beluga svježa21,00,70,0147
gobije u umaku od rajčice17.52.00,088
glavoč17.52.00,088
izliječeni žohar46.45.50,0235
dimljeni žohar31.16,30,0181
svježa vobla18,02.80,097
smeđe alge1.70,68.343
alge zelene1.50,05.025
alge crvene1.50,05.025
morske alge wakame3.00,68.645
alge dals1.50,05.025
limu alge1.70,24,325
alge spirulina4.22.59.979
ružičasti losos20.56.50,0142
Dorado18,03.00,096
grgeč17.52.00,088
som16,05.00,0109
Crveni kavijar32,015,00,0263
crni kavijar28,09.70,0203
ikra bakalara24,00,20,0115
lignje21.22.82.0122
iverka16.51.80,083
sipa16.20,70,879
karasa17.71.80,087
šaran16,05.30,0112
prijatelj22,05.60,0138
cipal21,00,40,0124
papalina17.17.60,0137
gavun15.44.50,0102
rakovica plava18.11.10,087
Rak kamčatka18.30,60,084
Rakovo meso6,01.010,073
rakovi štapići6,01.010,073
rumen18.33.00,0100
škampi22,01.00,097
tigrova škampi19.20,60,089
jastog (meso od vrata)17.52.00,088
langosti20.61.52.4112
deverika17.14.10,0105
linjak7,01.80,040
jastog18.80,90,590
losos19.86,30,0142
nauljena riba18.84.20,0112
dagnje9.11.50,050
lampuy17.52.00,088
pollok15.90,90,072
kapelan13.411.50,0157
morski plodovi u konzervi10,01.71,361
alge0,85.10,049
navaga16.11.00,073
crveni losos20.38.40,0157
brancin15.31.50,079
riječni smuđ18.50,90,082
svježi omul17.52.0-88
jesetra16.410.90,0163
hobotnica18.20,00,073
hobotnica mini14.91.02.282
svježi morski plod18.93.00,0102
pelengas18,05.00,084
bakalar17.20,20,071
svježi žohar17.52.00,088
plavokosa16.10,9-72
rakovi20.31,31.097
rapana16.71.10,077
pollok19.40,90,092
saury svjež18.612,0-182
dimljena haringa25.45.6-152
sardina20.69.6-169
srdela u ulju24.113.9-221
sardina u umaku od rajčice17,09.91.4162
zvjezdasta jesetra17,011.8-160
haringa16.310.7-161
ukiseljena haringa16.512.63.4192
slana haringa19.815.40,0217
losos21.66,0-140
brancin18,03.0-99
nagib24,01.60,0110
skuša18,013.20,0191
som16.88.5-143
šur19,05.0-119
kečiga17,06.1-122
zander19.20,7-84
surimi15.20,96.899
radna memorija17.52.00,088
rašpica17.83.4-102
srebrni šaran bijeli svježi19.50,90,286
trepang7.30,60,034
bakalar17.70,7-78
tuna23,01.0-101
tila17.52.00,088
akne14.530.5-332
svježe kamenice14,06,00,395
pastrva19.22.1-97
fugu16.41.60,0108
lipljen17.52.00,088
oslić16.62.20,086
sabrefish17.52.00,088
papalina od papaline12,014,05.3195
papaline17.432.40,4363
štuka18.40,8-82
yukola25,05.00,0145
jezik mora10.35.2-88

Ulja i masti

biljno ulje0,099,00,0899
nerafinirano biljno ulje0,099,00,0899
maslac0,582,50,8748
neslani seljački maslac1.072,51.4662
seljački slani maslac1.072,51.4662
niskokalorični margarin0,560,00,7545
krem margarin0,582,00,0745
margarin za stolno mlijeko0,382,01.0743
maslac od kikirikija0,099,90,0899
kakao maslac0,099,90,0899
kokosovo ulje0,099,90,0899
kukuruzno ulje0,099,90,0899
sezamovo ulje0,099,90,0899
laneno ulje0,099,80,0898
bademovo ulje0,090,70,0816
maslinovo ulje0,099,80,0898
maslac od orašastih plodova0,0100,00,0899
palmino ulje0,099,90,0899
suncokretovo ulje0,099,90,0899
ulje repice i soje0,099,90,0899
ulje uljane repice0,099,90,0899
sojino ulje0,099,90,0899
ghee0,299,00,0892
čokoladni maslac1.562,018.6642
životinjska mast0,099,70,0897
čvrsta slastičarska mast0,099,80,0898
masti za kuhanje0,099,70,0897
riblje ulje0,0100,00,0902
topljene svinjske masti0,099,60,0896

Bezalkoholna pića

krušni kruh0,20,05.227
kola0,00,010.442
cola light0,00,00,0-
kava s mlijekom i šećerom0,71.011.258
kava sa kondenziranim mlijekom0,70,910.955
kava sa kondenziranim mlijekom i šećerom0,60,613.662
limunada0,00,06.426
mirinda0,00,07.531
pepsi0,00,08.738
sprite0,10,07,029
fanta0,00,011.748
crni čaj s limunom i šećerom0,20,17.128
crni čaj s mlijekom i šećerom0,70,88.243
energetsko piće0,00,011.345

Sokovi i kompoti

kompot od marelice0,50,021,085
sok od marelice0,90,19,038
kompot od ananasa0,10,114,071
nektar ananasa0,10,012.954
Sok od ananasa0,30,111.448
narančasti nektar0,30,010.143
sok od naranče0,90,28.136
sok od lubenice0,60,15.938
sok od banane0,00,012,048
Brezin sok0,10,05.824
kompot od grožđa0,50,019.777
sok od grožđa0,30,014,054
kompot od višnje0,60,024.599
nektar trešnje0,10,012,050
Sok od višnje0,70,010.247
sok od nara0,30,014.564
nektar grejpa0,20,010.444
Sok od grejpa0,90,26.5trideset
kompot od krušaka0,20,018.270
nektar kruške0,10,18.837
sok od kruške0,40,311,046
sušeni žele od jabuka0,10,016.366
jabučni žele0,10,123,797
Sok od jagoda0,60,47,031
Sok od brusnica0,40,311,046
Kompot od suhog voća bez šećera0,80,014.260
sok od limuna0,90,13.0šesnaest
sok od manga0,00,013.554
kompot od mandarina0,10,018.169
sok od mandarine0,80,38.136
sok od mrkve1.10,16.428
kompot od breskve0,50,019.978
nektar breskve0,20,09,038
sok od breskve0,90,19.540
kompot od šljiva0,50,023.996
nektar šljive0,10,011,046
sok od šljiva0,80,09.639
sok od rajčice1.10,23.821
sok od bundeve0,00,09,038
kompot od višnje0,50,019.978
kompot od jabuka0,20,022.185
nektar jabuke0,10,010,041
sok od jabuke0,40,49.842
* podaci su naznačeni za 100 g proizvoda

Potpuno ili djelomično ograničeni proizvodi

Uglavnom, ne postoje kategorične zabrane konzumiranja ove ili one hrane uz održavanje kalorija. Kako bi povećali učinkovitost ovog režima prehrane i smanjili vjerojatnost osjećaja gladi, nutricionisti savjetuju da iz vlastite prehrane izuzmu najkaloričniju hranu (proizvodi koji sadrže šećer, brza hrana, slatkiši, grickalice itd.) Ili barem znatno ograniče njihovu konzumaciju. Slične preporuke primjenjuju se na alkoholne proizvode, jer alkoholna pića ne samo da često imaju vlastiti značajan udio kalorija, već doprinose i otupljivanju osjećaja odgovornosti, što može dovesti do prekida prehrane.

Tablica zabranjenih proizvoda

Grickalice

Proteini, gMasti, gUgljikohidrati, gKalorije, kcal
čips5.530,053,0520
nori čips24.923.847.6476
voćni čips3.20,078.1350
kokice karamela5.38.776.1401
slane kokice7.313.562.7407
kokice od sira5.830.850.1506

Pekarski proizvodi

vekna7.52.950.9264
kalach7.90,851.6249
punđa7.68.856.4334
Pecivo7.910.857.2357
pšenični kruh8.11.048,8242

Slastičarstvo

džem0,30,263,0263
ganache4.934.552,5542
džem0,30,156,0238
bijeli slez0,80,078,5304
bombon4,319.867,5453
konfiguracija0,90,240.3183
kolač od bjelanaca2.620.860,5440
zalijepiti0,50,080,8310
biskvit7.511.874,9417
torta3.822.647,0397
džem0,40,258.6233
medenjak5.86.571,6364
sokovnik10.18.840.5274
halva11.629.754,0523
Churchkhela5.015,063,0410

Sladoled

sladoled3.76.922.1189

Kolači

torta4.423.445.2407

Čokolada

čokolada5.435.356.5544

Sirovine i začini

vanilija1,20,112.5287
kečap1.81.022.293
majoneza2.467,03.9627
med0,80,081,5329
sirup0,00,378.3296
šećer0,00,099,7398
sol0,00,00,0-

Mliječni proizvodi

kondenzirano mlijeko7.28.556,0320
pečeno mlijeko3.06,04.784
vrhnje 35% (masnoće)2.535,03.0337
kiselo vrhnje 40% (masnoće)2.440,02.6381

Mesni proizvodi

pečena svinjetina11.449.30,0489
mast2.489,00,0797
pečena govedina32,728.10,0384
pečena janjetina20,024,00,0320
slanina23,045,00,0500
šunka22.620.90,0279
goveđi ragu14.117.40,0214
svinjsko varivo13,035,00,0367

Kobasice

kuhana kobasica13,722.80,0260
sa dimljenom kobasicom28.227.50,0360
p / dimljena kobasica16.244.60,0466
kobasica sa / sušena24.138.31.0455
dimljena kobasica9.963.20,3608
jetrena kobasica14.428.52.2326
Krvavica9,019.514.5274
kobasice10.131.61.9332
kobasice12.325.30,0277
svinjari10,033,00,0337

Ptica

pečena patka22.619.50,0266
pržena guska22.958,8-620
foie gras11.443.84.7462

Riba i plodovi mora

sušena riba17.54.60,0139
dimljena riba26.89.90,0196
marinirana riba1.73.011.482
slana riba19.22.00,0190

Ulja i masti

maslac0,582,50,8748
krem margarin0,582,00,0745
životinjska mast0,099,70,0897
masti za kuhanje0,099,70,0897

Alkoholna pića

rakija0,00,00,5225
viski0,00,00,4235
votka0,00,00,1235
konjak0,00,00,1239
liker0,31.117.2242
pivo0,30,04.642
vino crno Porto0,40,012,0163
rum0,00,00,0220
šampanjac0,20,05.088

Bezalkoholna pića

soda voda0,00,00,0-
kola0,00,010.442
limunada0,00,06.426
mirinda0,00,07.531
pepsi0,00,08.738
sprite0,10,07,029
fanta0,00,011.748
* podaci su naznačeni za 100 g proizvoda

Izbornik kalorijske prehrane (uobičajena hrana)

Jelovnik svih varijacija niskokalorične hrane treba oblikovati pojedinačno, u cjelini, na temelju osobnog ukusa u odabiru hrane, ali istovremeno dajući prednost zdravoj i zdravoj hrani. Ukupni sadržaj kalorija u svim obrocima dnevno mora odgovarati izračunatoj i već smanjenoj stopi unosa / potrošnje hrane, što će vam omogućiti učinkovito i, što je najvažnije, neopasno mršavljenje.

Obroci, čiji bi broj trebao biti najmanje pet dnevno, moraju se prakticirati u određeno vrijeme s približno jednakim pauzama kako bi se izbjegla glad. Iz istog razloga, obroci bi trebali biti pripremljeni na zdrav način i biti što zadovoljniji. Najbolje je vlastiti način prehrane planirati tjedan dana unaprijed, unaprijed se opskrbivši potrebnom i raznovrsnom hranom. U principu, pokušajte ne kupovati ili držati kod kuće potencijalno nezdravu i visokokaloričnu hranu..

Apsolutno svi konzumirani kruti i tekući proizvodi moraju se izvagati na kuhinjskoj vagi, izračunati njihov sadržaj kalorija, zapisati u brojeve i tek onda jesti. Ne zaboravite izbrojiti čak i naizgled beznačajne aditive za hranu, poput preljeva za salatu, sastojaka za kuhanje itd..

Držite se obilnog režima pijenja, uglavnom naslonjenog na filtriranu vodu. Na jelovnik uključite što više povrća s niskim sadržajem škroba i nemasnog mesa. Kad dulje napuštate kuću, sa sobom ponesite već izračunatu kaloriju, koja se može koristiti kao međuobrok. Kako biste povećali učinkovitost niskokalorične prehrane, pridržavajte se svih gore opisanih principa takvog gubitka kilograma..

Uzorak jelovnika s 1200 kalorija

Vizualno pomagalo za sastavljanje tjedne prehrane prema kalorijama može biti sljedeća približna prehrana od 1200 kcal dnevno, koja je najpopularnija među tom vrstom..

ponedjeljak

ObrokProizvodi / posuđeKalorijski obrok
Prvi doručak
  • zobene pahuljice 50 g;
  • grožđice 50 g.
360
Ručak
  • 1% kefir 200 ml;
  • čips od zrna 2 kom.
157
Večera
  • kuhani / pečeni pileći file 100 g;
  • kuhana smeđa riža 100 g;
  • rajčica 1 kom.
346
Popodnevni međuobrok
  • 1,5% klasični jogurt 125 g;
  • kivi 1 komad.
133
Večera
  • tuna u vlastitom soku 200 g;
  • par listova salate.
196

Ukupna dnevna hranjiva vrijednost iznosi 1192 kcal.

utorak

ObrokProizvodi / posuđeKalorijski obrok
Prvi doručak
  • kuhana heljda s maslacem 200 g;
  • dijetni kruh 2 kom.
356
Ručak
  • 1% svježi sir 100 g;
  • jabuka 1 kom.
148
Večera
  • goveđi odrezak 100 g;
  • rajčice cherry 3 kom.
364
Popodnevni međuobrok
  • štruca od zrna 2 kom.;
  • sok od mrkve 200 ml.
152
Večera
  • dinstana nemasna riba 100 g;
  • zelena salata 100 g.
155

Ukupna dnevna hranjiva vrijednost iznosi 1175 kcal.

srijeda

ObrokProizvodi / posuđeKalorijski obrok
Prvi doručak
  • kuhano jaje 1 kom;
  • hrskavi kruh od žitarica 2 kom.
368
Ručak
  • kruška 1 kom;
  • orasi 3 kom.
162
Večera
  • 27% dijetalni sir 50 g;
  • salata od morskih plodova 250 g.
352
Popodnevni međuobrok
  • 1,5% klasični jogurt 125 g;
  • salata od povrća 150 g.
148
Večera
  • omlet s rajčicom i zelenim lukom.
169

Ukupna dnevna hranjiva vrijednost iznosi 1199 kcal.

četvrtak

ObrokProizvodi / posuđeKalorijski obrok
Prvi doručak
  • zobena kaša od mlijeka 200 g;
  • grejp 1 kom.
345
Ručak
  • 5% svježi sir sa začinskim biljem 150 g.
182
Večera
  • kuhana teletina 200 g;
  • zeleni grašak 100 g.
334
Popodnevni međuobrok
  • šampinjoni na žaru s lukom i rajčicom 150 g.
134
Večera
  • biljna tepsija 150 g;
  • Sir parmezan 20 g.
182

Ukupna dnevna hranjiva vrijednost iznosi 1177 kcal.

petak

ObrokProizvodi / posuđeKalorijski obrok
Prvi doručak
  • hljebni hljeb od cjelovitog zrna 3 kom.;
  • suhe marelice 60 g.
336
Ručak
  • poširano jaje 1 kom;
  • sok od povrća 200 ml.
114
Večera
  • rižoto s gljivama 150 g.
380
Popodnevni međuobrok
  • pečene jabuke sa svježim sirom 200 g.
188
Večera
  • oslić u pećnici sa začinskim biljem 150 g.
142

Ukupna dnevna hranjiva vrijednost iznosi 1160 kcal.

subota

ObrokProizvodi / posuđeKalorijski obrok
Prvi doručak
  • mliječni griz 250 g;
  • suhe šljive 50 g.
360
Ručak
  • sir mocarela 50 g;
  • rajčica 1 kom.
148
Večera
  • pileća juha s heljdom i krumpirom 350 g.
335
Popodnevni međuobrok
  • jogurt od zobi 100 g;
  • narančasta 1 kom.
148
Večera
  • kuhane škampi s začinskim biljem 150 g.
168

Ukupna dnevna hranjiva vrijednost iznosi 1159 kcal.

nedjelja

ObrokProizvodi / posuđeKalorijski obrok
Prvi doručak
  • granulirani svježi sir 200 g;
  • svježe / smrznuto bobičasto voće 50 g.
254
Ručak
  • dijetetski kruh 2 kom.;
  • 2,5% sirnog mlijeka 125 g.
129
Večera
  • Kineski grah sa svinjetinom 250 g;
  • sirovo povrće.
454
Popodnevni međuobrok
  • salata s jajetom i rotkvicom;
  • sok od jabuke 100 g.
141
Večera
  • kuhani file puretine 100 g;
  • pire od bundeve 50 g.
174

Ukupna dnevna hranjiva vrijednost iznosi 1152 kcal.

Recepti s kalorijskom dijetom

Ako slijedite dijetu s brojanjem kalorija, u principu je dopušteno pripremiti si bilo koja jela koja se uklapaju u granice proračunate prehrane, pogotovo što danas takve recepte možete pronaći na Internetu s fotografijama i naznakom kalorija, uključujući čak i recepte za dijetalne slastice s kalorijama, bez većih poteškoća... Kao primjer, dolje su dijetni obroci s kalorijama koji vam mogu pomoći da diverzificirate i obogatite svoj proces mršavljenja..

Kineski grah sa svinjetinom

  • boranija - 200 g;
  • mljevena svinjetina s malo masnoće - 200 g;
  • češnjak - 2-3 zuba.;
  • korijen đumbira - 15 g;
  • daikon - 100 g;
  • soja sos - 3 žlice. l.;
  • sezamovo ulje - 2 žlice l.;
  • mljeveni čili - po ukusu.

Kineski grah sa svinjetinom

Prokuhajte sve mahune dok nisu napola kuhane, a zatim ih isperite pod mlazom vode i prerežite na pola. Na tavi zagrijte sezamovo ulje, u njega ulijte polovice graha i pržite ih na laganoj vatri 4-5 minuta. Prebacite grah u odgovarajuću posudu da se ocijedi višak ulja. Đumbir i češnjak nasjeckajte na sitno, a daikon narežite na tanke trake. Sve to pržite u istoj tavi 2-3 minute, začinite paprom. Mljeveno meso pirjajte u drugoj tavi 4-5 minuta. Smjesi od povrća dodajte grah i mljeveno meso, prelijte umakom od soje i pirjajte 1 minutu.

100 grama ovog jela sadrži 174 kcal.

Gazpacho u domaćem stilu

  • krastavci - 2 kom.;
  • rajčica - 3 kom.;
  • luk i salata paprika - 1 kom;
  • češnjak - 3 zuba;
  • limunov sok - 1 žlica l.;
  • voda - 150 ml;
  • sol / papar - po ukusu.

Pažljivo operite sve povrće. Uklonite korice rajčice ispiranjem kipućom vodom. Nasjeckajte sitno češnjak i luk. Nasjeckajte polovicu papra i krastavca na bilo koje dijelove i stavite ih u blender. Dodajte tamo sve rajčice, češnjak i luk. Sve zajedno umutite dok ne postane homogeno, razrjeđujući vodom, limunovim sokom i začinima. Hladnu juhu ulijte u duboku posudu, a u nju nasjeckajte preostalu polovicu krastavaca i papra.

100 grama ovog jela sadrži 18,7 kcal.

Bigus s mesom

  • nemasna svinjetina i govedina - po 200 g;
  • voda - 200 g;
  • bijeli kupus i mrkva - po 500 g;
  • luk - 2 kom.;
  • biljno ulje - 3 žlice. l.;
  • sol / papar - po 2 g.

Izrežite sve meso na male jednake komade. Zagrijte ulje u loncu s debelim zidovima i u njega stavite komade mesa. Kad sva tekućina iz mesa gotovo ispari, dodajte tavno sitno nasjeckani luk i sve začine. Nakon otprilike 3 minute dodajte tamo naribanu mrkvu i pirjajte dok ne bude napola kuhano, povremeno miješajući. Zatim u jelo dodajte sitno nasjeckani kupus, dodajte vodu i sve zajedno kuhajte ispod poklopca još 20 minuta.

100 grama ovog jela sadrži 95 kcal.

Salata od ananasa i škampa

  • pulpa ananasa - 300 g;
  • mali krastavac - 1 kom.;
  • riža - 80 g;
  • kraljevske kozice - 8 kom.;
  • domaća majoneza - 2 žlice. l.;
  • sol - 2 g.

Salata od ananasa i škampa

Narežite pulpu od krastavca i ananasa na srednje kockice. Rižu i škampe skuhajte u dvije odvojene lonce u posoljenoj vodi. Izrežite zadnje na komade. Nakon dodavanja majoneze pomiješajte sve pripremljene sastojke i poslužite..

100 grama ovog jela sadrži 116,2 kcal.

Jogurt od zobi

  • zobene pahuljice - 250 g;
  • kiselo tijesto - 2,5 g;
  • jabučni ocat - 1 žličica;
  • psyllium - 1 žličica;
  • voda - 750 ml.

Pahuljice potopite u ocat i trećinu vode oko 5 sati, a zatim ih isperite i pažljivo sameljite u blenderu. Dodajući preostalu vodu, procijedite dobivenu smjesu kroz sito i stavite je u lonac na laganu vatru. Smjesu dovedite na 40 ° C i dodajte kvasac i psyllium. Sve temeljito promiješajte, ulijte u posude i pošaljite 9 sati u proizvođač jogurta.

100 grama ovog jela sadrži 90,9 kcal.

Izlazak iz prehrane

Naravno, nakon ograničavanja sadržaja kalorija u vlastitoj hranjivoj prehrani, brzi prijelaz na prošle prehrambene navike neizbježno će uzrokovati brzi skup već bačenih kilograma. Na temelju toga, održavanje ispravnog izlaska iz prehrane nije ništa manje važno od prethodnog poštivanja.

Da biste to učinili, morate slijediti nekoliko jednostavnih pravila, naime:

  • nastavite kuhati sve obroke na zdrave načine;
  • u početku zadržite ograničenja u potrošnji šećera, soli i druge bezvrijedne hrane;
  • prakticirati obilni režim pijenja;
  • održavajte kondiciju kroz vježbu;
  • u svoj jelovnik dodajte najviše 100 kcal tjedno, istodobno pažljivo prateći sve promjene pokazatelja težine;
  • na taj način izračunajte svoju individualnu količinu kalorija dnevnog jelovnika, što će vam omogućiti da stečenu tjelesnu težinu održite u stabilnom stanju.

Kontraindikacije

Za kaloričnu prehranu s točno izračunanim nutritivnim energetskim deficitom do 20%, praktički ne postoje apsolutne kontraindikacije (iznimka mogu biti ozbiljni endokrini poremećaji). Sve ostale vrste niskokalorične hrane treba održavati samo nakon savjetovanja s dijetetičarom, jer u ovom slučaju brojne bolesti mogu uzrokovati odbijanje prehrane.

Za djecu

U slučaju pretilosti čiji je uzrok samo banalno prejedanje, a ne bilo kakve kronične bolesti, u adolescenciji se može prakticirati pravilno proračunata niskokalorična prehrana. Inače, kalorijska dijeta za djecu je kontraindicirana..

Tijekom trudnoće i dojenja

Dojeće i trudnice mogu se pridržavati dijete s računanjem kalorija samo na preporuku liječnika i pod stalnim nadzorom nutricionista, dok bi smanjenje dnevne energetske vrijednosti njihove hrane trebalo biti minimalno.

Za i protiv

U slučaju pridržavanja dijete s pojedinačno odabranim udjelom kalorija ili već postojećih prehrambenih režima od 1200 kcal dnevno, koji se smatraju relativno sigurnim, mogu se očekivati ​​sljedeći pozitivni i negativni aspekti:.

profesionalciMinuse
  • Nema oštrih zabrana hrane koja se konzumira unutar odabranog maksimalnog kalorijskog praga dnevnog jelovnika.
  • Sposobnost potpunog uravnoteženja vlastite hranjive prehrane za osnovne makronutrijente i druge korisne spojeve.
  • Glatki i dosljedni rezultati mršavljenja smanjuju šanse za kvarove.
  • Odsutnost oštrih ili stalnih napadaja gladi i, kao rezultat lošeg zdravlja.
  • Stabilizacija glavnih metaboličkih procesa u tijelu.
  • Dopuštenost bilo koje tjelesne aktivnosti u slučaju odgovarajućeg povećanja dnevnog unosa kalorija u vlastitom jelovniku.
  • Nema hitne potrebe za samostalnom pripremom hrane, jer je dovoljno samo smanjiti porciju.
  • Učvršćivanje navike jesti prema pravilima i normama "zdrave prehrane".
  • Potreba za svakodnevnom metodičkom kontrolom nad sadržajem kalorija u vašoj prehrani.
  • Obavezno vođenje točne evidencije o potrošenoj hrani i prisutnosti kuhinjskih vaga.
  • Vjerojatnost nezadovoljavajućeg zdravlja (pospanost, slabost) na početku prehrane, sve dok se metabolizam ne restrukturira kako bi se dobivala energija iz unutarnjih rezervi (masti).

Korisni savjeti

S produljenom niskokaloričnom prehranom mogu biti slučajevi takozvanog zaustavljanja kilograma, kada se proces mršavljenja potpuno zaustavi ili značajno uspori. Najbolji način da potaknete vlastiti metabolizam na daljnji gubitak kilograma bit će "utovar" hrane i naknadno "istovar" tijela neposredno nakon nje. Da biste to učinili, trebali biste jesti prvi dan bez ikakvih ograničenja, dopuštajući si sve ranije zabranjene namirnice, a sljedeći dan napraviti istovar, na primjer, na kefiru. Također možete pokušati pokrenuti metabolizam na manje radikalan način, jednostavno mijenjajući dnevnu brzinu potrošnje / potrošnje energije za 2-3 dana, dodavanjem i oduzimanjem 300-500 kalorija iz dnevnog jelovnika.

Dijeta za brojanje kalorija, pregledi i rezultati

Većina internetskih pregleda kalorijske prehrane uglavnom je pozitivna, osim procjena koje su u početku bile podcijenjene u pogledu unosa prehrambene energije. Ispravno izračunati sadržaj kalorija na vlastitom jelovniku doista je pomogao mnogim ljudima, bez ikakvih zdravstvenih problema, da se postupno riješe viška kilograma i dugotrajno konsolidiraju dobiveni rezultat mršavljenja. Od negativnih aspekata takve dijetetske tehnike može se izdvojiti samo potreba za dnevnim brojanjem svih unesenih kalorija, što, međutim, postaje navika dovoljno brzo.

  • “... S rastom na platformi od 4 cm od 170 cm (bez njega, nažalost, samo 166 cm), moja težina je bila 87 kg. Koliko sam istovremeno izgledala „fino“, možete pretpostaviti bez problema, ali do određenog vremena vlastiti izgled u smislu prekomjerne težine nije me puno mučio. Volio sam se svog voljenog supruga kakav sam bio, ali zbog osobne sreće više mi nije trebao. Problemi su došli, kako kažu, odakle nisu očekivali - nisam mogla začeti dugo očekivano dijete. Počeli su shvaćati i prvo što mi je ginekolog savjetovao bilo je hitno mršavljenje. Zbog ove hitnosti odlučio sam 50 dana slijediti kardinalnu dijetu (neću precizirati koju). Kako sam to mogao izdržati tjedan dana, sada ni sam ne znam. Bila sam neprestano i nevjerojatno gladna, stanje duha mi je bilo nula, trbuh mi je cijelo vrijeme kuburio, a glavobolje su me pratile svaki dan. Pomislila sam da, čak i izgubivši kilograme s tako narušenim zdravljem, teško mogu zatrudnjeti, i zato sam se obratila profesionalnom nutricionisti koji je rekao jednu frazu: "brojimo kalorije i postupno mršavimo". Prehrambeni plan koji je osobno sastavio, u prosjeku je pretpostavljao upotrebu 1500 kalorija dnevno, budući da se nisam bavio sportom (s njim biste mogli čak 1.800 kcal dnevno). U početku je bilo neobično i teško je bilo pobrojati svu hranu koju sam pojeo, ali sam se vrlo brzo uključio. Prvi značajni rezultati pojavili su se nakon otprilike dva tjedna, a nakon nekoliko mjeseci već su mi rekli da sam počeo izgledati jednostavno prekrasno. Ukupno šest mjeseci takve prehrane i napokon sam na testu vidio dvije drage trake ".
  • “... Evo, čitam neke komentare i jednostavno sam zadivljen nekim„ pohlepnim “osobama za mršavljenje. Otkud vam tako podcijenjene brojke od 800 kalorija, 700 kalorija ili čak 600 kalorija dnevno. Napokon, unos manje od 1000 kalorija dnevno već je štetan i opasan. Naše tijelo jednostavno treba ovu količinu hrane za energiju, koja banalno podupire život u njemu, a tijekom tjelesnog napora može čak zahtijevati 1500-2000 kalorija. Želite li smršavjeti ili potpuno narušiti vlastito zdravlje? Ako je ovo drugo, štrajkujte glađu. Težina će se nedvosmisleno smanjivati, iako zajedno sa svime ostalim, uključujući mladost i očekivani životni vijek. Ali bit će moguće češće posjećivati ​​liječnike i klinike. Moj vam je savjet da mudro i individualno računate kalorije, pogotovo jer u naše vrijeme na Internetu lako možete pronaći precizne tablice kilokalorija u hrani i kalkulatore za izračunavanje sadržaja kalorija u dnevnoj prehrani. Rezultati mog vlastitog mršavljenja u devet nepotpunih mjeseci pridržavanja dijete s dnevnim jelovnikom u rasponu od 1400-1600 kcal bili su minus 14 kilograma. Istodobno, zapravo nisam uskratio sebi svoju omiljenu hranu, čak sam i dogovarao dane utovara, tijekom kojih sam sve jeo. Možda će nekima trebati puno vremena, ali bez gladi i bilo kakvih drugih poteškoća ".
  • “... Iza mene je ranije bio mali grijeh, koji u mojoj mladosti nije donosio nikakve probleme. Znate, volio sam se noću razmaziti čajem s raznim slatkišima i slatkišima. S vremenom mi je ta navika počela postupno dodavati dodatnu težinu tijelu, općenito, povećavajući ga s 58 na 71 kilogram. Nisam imao želju ići na bilo kakvu strogu dijetu i zato sam tražio nešto jednostavnije i zadovoljnije. Tako sam naišao na metode za ispravljanje kilograma izračunavanjem sadržaja kalorija u dnevnoj prehrani i njezino smanjenje za određeni broj kalorija, što je obećavalo da će moj problem riješiti bez gladi i drugih patnji. Dugo sam znala da je za mršavljenje potrebno dnevno sagorjeti više energije nego što je potrošite s hranom, ali nekako nisam htjela svakodnevno pratiti sve proizvode. Učinio sam to lakše i odabrao gotov jelovnik s propisanom prehranom. Ono što mi se najviše svidjelo u prehrani s 1200 kalorija dnevno, i premda je moja vlastita norma bila preko 2000 kalorija, odlučio sam se toga pridržavati. Pomogla mi je i knjiga "ABC dijeta" koja je sadržavala tablicu energetske vrijednosti prehrambenih proizvoda i gotovih jela. U principu sam kuhala što god sam htjela, samo sam pokušavala birati zdravu hranu. Morao sam zaboraviti na večernji čaj s "lepinjama". Prvih tjedan dana osjećao sam se pomalo nelagodno, a onda je sve išlo kao po masli. Za mjesec dana takve prehrane bacio sam 4,5 kg. Sad već znam koliko je teško izgubiti kilograme i pokušat ću spriječiti njegovo povećanje u budućnosti. ".
  • “... Zajedno s našim kondicijskim trenerom odabrali smo pravu prehranu za mene računajući kalorije vrlo kompetentno i pažljivo. Kao što bi trebalo biti, isprva je prema svim pokazateljima izračunat sadržaj kalorija u mojoj dnevnoj prehrani, što je omogućilo održavanje težine u stabilnom stanju, pokazalo se - 2112 kcal (može se uzeti u obzir 2100 kcal). Zatim su ga u prva dva tjedna dijete smanjili za 400 kalorija, tako da se tijelo navikne, a nakon tog vremena za 600 kalorija (to je danima bez treninga). Slijedom toga, moj gubitak kilograma počeo je od 1700 kcal dnevno, što sam prilagodio ovisno o tjelesnoj aktivnosti. U prosjeku sam dobio dijetu od 1500 kcal dnevno, iako sam tijekom intenzivnog treninga jeo 1800-2000 kcal dnevno. Po savjetu trenera, trudio sam se da visak ostane u zdravom rasponu, tako da ne prelazi 500 grama tjedno, ali i ne manje od 300 grama. Puno je pomogla aplikacija za pametni telefon "Kalorija" koja ima tablicu proizvoda i brojač kalorija. To je trajalo 8 mjeseci i reći ću vam da nakon nekoliko tjedana nije teško izračunati sadržaj kalorija u vašoj prehrani svaki dan, čak i ako trebate uzeti u obzir nastavu u fitness centru. Za to vrijeme, tjelesna težina mi se postupno smanjivala sa 81 na 66 kg, ali sveukupno se ispostavilo više, jer sam i izgradio mišiće. Danas svoju težinu na dnevnom meniju mogu lako držati na 2000-2100 kcal. Nastavljam brojati kalorije svih pojedenih obroka bez iznimke, jer više ne mogu zamisliti drugi život i primijetio sam da se bez takve kontrole pokazatelji težine pomiču prema gore. Podrazumijeva se da na poslovnim putovanjima i praznicima ne računam energetsku vrijednost proizvoda, oslanjajući se samo na intuitivnu ideju o vlastitoj prehrambenoj normi. ".
  • “... Jednom sam u mladosti morala brojati kalorije kako bih smršavjela, jer sam se, kao i mnoge druge djevojke, jako oporavila, trudna sam, a potom i dojilja. U sadašnjem dobu Interneta dnevni sadržaj kalorija izračunava se vrlo jednostavno, a u moje sam vrijeme brojač kalorija uspio pronaći tek u tada popularnom časopisu "Znanost i život", zapravo s njim je započeo moj eksperiment za vraćanjem tijela u prijašnje oblike. Prije svega, svidjela mi se kalorijska dijeta za mršavljenje jer nije bilo potrebe za osobnim kuhanjem, odvojeno od cijele obitelji, jer za to nisam imao dovoljno vremena u naručju s malim djetetom. Drugo, bilo je moguće ne zamarati se individualnim izračunavanjem dnevne hranjive vrijednosti jelovnika, već odabrati najprikladniju od predloženih prehrambenih opcija prehrane. Istina, bilo je upozorenje da što je veći deficit kalorija, to je teže i opasnije slijediti dijetu, ali doista sam želio što prije smršavjeti. Tako sam sebi odredio dnevnu potrebu za energijom u rasponu od 900 kalorija do 1100 kalorija, a ponekad sam je smanjio na 800 kalorija dnevno. Bilo je prilično teško odoljeti takvom režimu, a ubrzo sam i sam to osjetio. Pojavili su se slabost i vrtoglavica, a raspoloženje je bilo ispod postolja. Došao sam do zaključka da je nemoguće toliko forsirati proces mršavljenja i štetno je za zdravlje. Prebacio sam se na prehranu sa sadržajem kalorija u regiji s 1300 kcal dnevno na 1500 kcal dnevno i sve je uspjelo. Mjesečno sam smršavila oko 2-3 kg, a nakon 9 mjeseci (baš kao i druga trudnoća) izgubila sam 22 kg. Još uvijek mislim da je ova dijeta najbolja od svih. ".
  • “... Prije nego što sam se prebacio na svoju osobnu pravilnu prehranu, bavio sam se raznim dijetama, koje su na kraju dale značajan doprinos mojim želučanim bolestima. Dakle, budući da sam, po mom mišljenju, zaobljeni student, doista sam želio brzo smršavjeti, a moji suosjećajni prijatelji rekli su da bi mi jedini izlaz bila prehrana od 1000 kalorija dnevno. U to vrijeme živjela sam u studentskom domu i bilo je više nego dovoljno slobodnog vremena, pa sam počela mršaviti uz sav žar druge godine u telefonu koji su donirali moji roditelji. Tada još nisam znao da je 1000 kalorija dnevno kolosalno malo za bilo koji organizam i koliko mi kalorija općenito treba, nisam imao pojma o ispravnom udjelu BJU i nisam u principu razmišljao o svom zdravlju. Jela je sve iz studentske prehrane (uključujući i "Doshirak"), ali tako da je bilo 1000 kalorija, a ako je prekoračila svoju granicu, onda je mahnito ljuljala tisak. U par tjedana sam ipak bacio nekoliko kilograma, a onda je došao gastritis i liječnik mi je već propisao daljnju dijetu i istovremeno divlje psovao. Sad mislim da bi se i uz upotrebu prave hrane u to vrijeme moje tijelo i dalje pobunilo protiv takve prehrane, jer sve potrebne supstance nisam mogao zapisati u tisuću kalorija. Toplo preporučujem svima da ne rade gluposti, već se bave sportom i samo se pridržavaju postulata pravilne prehrane. Ne izlazi samostalno, zato prestanite guglati i kontaktirajte profesionalnog nutricionista. ".

Dijetna cijena

Cijena prehrane u kalorijama ovisit će o mnogim čimbenicima, počevši od sadržaja kalorija u prehrani i završavajući financijskim mogućnostima gubitka kilograma. Iz tog je razloga moguće točno izračunati troškove pridržavanja ove metode mršavljenja samo na pojedinačnoj osnovi. Vjerojatno, cijena dnevnog jelovnika takve hrane može započeti od 150-200 rubalja.

Pročitajte Više O Uzroka Dijabetesa